Czwartek, 1 grudnia 2022. imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza

Wcieliła się w rolę damy... Co w piątkowym wydaniu "Dziennika Elbląskiego"?

2017-05-04 21:24:13 (ost. akt: 2017-05-04 21:34:09)

Jak zwykle w piątkowym wydaniu "Dziennika Elbląskiego" znajdziesz ciekawe artykuły i rozmowy. Co przygotowaliśmy tym razem?

„Damy i wieśniaczki” to szeroko komentowany, kontrowersyjny program telewizyjny. Na udział w nim zdecydowała się m.in. 22-letnia Sylwia, mieszkanka podelbląskich Rychlik. Podczas programu mieszkała w apartamencie Oli Ciupy, prezenterki i modelki. Nam opowiedziała o tym, dlaczego zdecydowała się na udział w tym programie i co się zmieniło w jej życiu.

Medale, dokumenty oraz zdjęcia po Konstantym Kazimierzu Ralkiewiczu trafią z rodzinnego archiwum do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Ralkiewicz, żołnierz armii generała Andersa, po wojnie zamieszkał w Pasłęku i tutaj zmarł.

• Jak Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących przygotowuje się do obchodów 70-lecia?

Napoleon Bonaparte i jego wizyty w Elblągu

• Młody elblążanin Maksymilian Więckowski jedzie do Stanów Zjednoczonych na warsztaty wokalne, które poprowadzą gwiazdy polskiej estrady.

• Jak wielu młodych chłopaków w latach 80. w pokoju na ścianach miał zdjęcia Stallone'a, Schwarzeneggera. Chciał wyglądać tak jak oni: mieć dużą klatkę piersiową i bicepsy. Dzisiaj Grzegorz Wierzbicki z Elbląga mówi, że jest szczęśliwcem, bo zarabia na życie, robiąc to, co kocha.

• Chroniczne zmęczenie, suchość skóry i wypadanie włosów. Do tego tycie, huśtawki nastrojów i problemy z zajściem w ciążę. Anna, Monika, Ewa i Ewelina mają po 20, 30, 50 lat. I Hashimoto. Specjaliści mówią: mamy do czynienia z chorobą cywilizacyjną.