Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Złoto dla tancerzy Jantara

2017-05-15 17:00:35 (ost. akt: 2017-05-15 15:20:22)
Zieliński Jakub i Nycnerska Olga

Zieliński Jakub i Nycnerska Olga

Autor zdjęcia: arch. EKT Jantar

Złoty medal na zawodach w Pruszczu Gdańskim wywalczyła para Zieliński Jakub i Nycnerska Olga, startująca w kategorii 12-13 lat w kombinacji 8 tańców.

W niedzielę, 14 maj tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar udział wzięli w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Złoty medal wywalczyła para Zieliński Jakub i Nycnerska Olga, startująca w kategorii 12-13 lat w kombinacji 8 tańców. Brązowy medal zdobył Krystian Dolegała wraz z Nikolą Knyszyńską w kategorii 12-13 D w stylu standardowym.

Również miejscami na podium mogą pochwalić się seniorzy. Mariusz i Agnieszka Dziurawiec wywalczyli 1 miejsce w kategorii Senior I Open w stylu latynoamerykańskim, a w stylu standardowym zdobyli miejsce 3.

W tej samej kategorii startowała również para - Jankowscy Wiesław i Maria, którzy wytańczyli miejsce 2 w łacinie i miejsce 4 w standardzie.

W Zabrzu, 14 maja odbył się International Dance Festiwal.w którym udział wzięły dwie pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Kordian Zagaja i Ewa Żylińska startowali w kategorii Dorośli (WDSF Open Adult) w stylu standardowym rywalizując z 22 parami, w tym z tancerzami z Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy i Polski. Kordian i Ewa zdobyli 14 miejsce.

Druga elbląska para - Jarosław i Anna Kraińscy startowali w kategorii WDSF Open Senior II również w stylu standardowym. W kategorii seniorów prezentowało się 17 par z Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Włoch, Białorusi, Polski. Państwo Kraińscy zajęli miejsce 12.
Zyta Wrzos

Źródło: Dziennik Elbląski