Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Festyn ekologiczny na pl. Jagiellończyka. Wielka wymiana odpadów na rośliny [zdjęcia]

2017-05-20 15:06:18 (ost. akt: 2017-05-20 15:36:20)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Ponad cztery tysiące drzewek, krzewów i kwiatów przygotowali organizatorzy festynu ekologicznego, który w sobotę odbył się na placu Jagiellończyka z okazji Elbląskich Dni Recyklingu. Pierwsi chętni pojawili się na długo przed rozpoczęciem festynu.

Sobotni festyn ekologiczny na pl. Jagiellończyka rozpoczął się o godz. 10. Pierwsi chętni do wymiany odpadów na drzewka, krzewy i kwiaty pojawili się tutaj już po godz. 7.
W tym roku organizatorzy z Zakładu Utylizacji Odpadów w Rubnie przygotowali dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży. Była więc m.in. dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buzi, jeżdżące koniki.
— Po raz pierwszy mamy trampolinę i cieszy się sporym zainteresowaniem — powiedziała nam Grażyna Gaza z ZUO w Elblągu.

Chętni mogli także wziąć udział w warsztatach „Kilowaty zabawy” z użyciem zestawów demonstracyjnych odnawialnych źródeł energii (OZE). Były także puzzle XXL, koło fortuny z zagadkami dotyczącymi zasad segregowania odpadów, robienie świeczników ze słoików, biżuterii z odpadów oraz mnóstwo nagród za udział w konkursach. Tradycyjnie festyn wzbogaciły występy artystyczne dzieci ze szkół i przedszkoli oraz pokazy tancerzy z Centrum Tańca Cadmans.


Chętnych do wymiany odpadów na rośliny było bardzo wielu. Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano 29 ton. W tym roku od rana najwięcej przynoszono korków oraz baterii.
— Rekordu chyba w tym roku nie pobijemy, ale myślę, że uzbieramy około 20-25 ton odpadów. Mamy przygotowane 4,3 tysiące drzewek, kwiatów, krzewów, nie powinno zabraknąć — zapowiadała Grażyna Gaza.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB