Pierwsza taka lekcja samorządności. Dzieci zajęły miejsca radnych

2017-06-01 13:10:08(ost. akt: 2017-06-01 13:36:33)
Sesja Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

Sesja Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

Autor zdjęcia: Anna DawidW ratuszu miało dziś miejsce niecodzienne wydarzenie. Najmłodsi mieszkańcy zastąpili radnych i obradowali na pierwszej w historii Elbląga Sesji Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych.
W rolę radnych wcielili się uczniowie elbląskich podstawówek. Obrady poprowadziła Daria Przybyszewska z Zespołu Szkół nr 2 w Elblągu.

— Chcemy, aby wszystkim żyło się lepiej. Doświadczenie we współdecydowaniu zyskujemy od najmłodszych lat. Gdy będziemy dorośli, to będziemy umieli rozwiązywać poważniejsze problemy. Samorządność to też staranie się o drugiego człowieka, a dbając o innych, dbamy też o siebie — mówi Daria.


Młodym radnym pomysłów na zmiany w mieście nie brakowało. Obradowali nad trzynastoma uchwałami.: m.in. nad utworzeniem całorocznego toru saneczkowego na Górze Chrobrego, bajkowymi czyli kolorowymi, czystymi śmietnikami, organizacją biegu upamiętniającego gen. Bolesława Nieczuja -Ostrowskiego, festynem "Elbląg żegna wakacje", utworzeniem parku trampolin, ustawieniem sygnalizacji świetlnej na przejściach dwuetapowych, utworzeniem wypożyczalni rowerów, utwardzeniem i oświetleniem ścieżki rowerowej przy ulicy Wyżynnej, zagospodarowaniem boiska przy Szkole Podstawowej nr 21.


— Podjęte przez was uchwały przekażemy prezydentowi Elbląga. Wszystkie pomysły są ciekawe i przemyślane, sądzę, że warto zastanowić się nad ich realizacją — powiedział na zakończenie sesji Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

Źródło: Dziennik Elbląski