Piątek, 30 września 2022. imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Biblioteka w Markusach nagrodzona

2017-06-04 18:00:00 (ost. akt: 2017-06-02 12:13:20)
Tytuł „Bibliotheca Bona” przyznawany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie

Tytuł „Bibliotheca Bona” przyznawany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie

Autor zdjęcia: arch. Biblioteki w Markusach

Biblioteka Publiczna Gminy Markusy została wyróżniona i uznana za najlepszą bibliotekę gminną Warmii i Mazur w 2016 r.

Tytuł „Bibliotheca Bona” placówka otrzymała za jedne z najlepszych wyników czytelnictwa w skali województwa, za dbałość, aktualność i atrakcyjność zbiorów, za uczestnictwo w ogólnopolskich projektach, za wysoką aktywność filii bibliotecznych ( co dziś nie jest takie powszechne), za pełną realizację idei biblioteki jako trzeciego miejsca między domem i miejscem pracy. Wreszcie za aktywność w środowisku lokalnym.

— W imieniu swoim i koleżanek z filii bibliotecznych bardzo dziękuję wszystkim czytelnikom, użytkownikom, którzy korzystają z usług Biblioteki Publicznej Gminy Markusy, Filii Bibliotecznej w Zwierznie, Filii Bibliotecznej w Żurawcu i punktu bibliotecznego oraz władzą samorządowym i instytucją współpracującym z bibliotekami, wolontariuszom, członkom „Klubów Seniora”, „Dyskusyjnych Klubów Książki”. To nasz wspólny sukces — mówi Barbara Turzyńska, kierownik Biblioteki Publicznej Gminy Markusy.

Tytuł „Bibliotheca Bona” przyznawany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie od 2009 roku za szczególne osiągnięcia i wysokie wyniki czytelnictwa. Biblioteki wyróżniane są w trzech kategoriach: bibliotek gminnych, miejsko-gminnych i miejskich.


Źródło: Dziennik Elbląski