Poniedziałek, 14 czerwca 2021. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

70-lecie "Ekonomika". To będzie wspomnień czar i podróż do przeszłości

2017-06-03 08:00:00 (ost. akt: 2017-06-02 21:43:43)
Jerzy Kawiecki, dyrektor szkoły podczas pożegnania tegorocznych klas maturalnych

Jerzy Kawiecki, dyrektor szkoły podczas pożegnania tegorocznych klas maturalnych

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

To będzie prawdziwy wspomnień czar i podróż do przeszłości. Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu przygotowuje się do jubileuszu 70-lecia.

Historia obecnej Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących zaczęła się w 1947 r. Wtedy pełna nazwa szkoły brzmiała Państwowe Gimnazjum i Liceum Handlowe, ale dopiero w 1949 roku jej stałą siedzibą uczyniono budynek przy ulicy Bema 50. Murom tym szkoła jest wierna do dziś.

Wielkie zmiany popularny "ekonomik" przeszedł w 2012 r. To wtedy, decyzją Rady Miasta, Zespół Szkół Ekonomicznych połączył się z V Liceum Ogólnokształcące im. Haliny Poświatowskiej tworząc Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących.

Przez dziesięciolecia placówka wykształciła wielu znanych profesorów, dziekanów uczelni, znanych ekonomistów i świetnych bankowców i doradców finansowych pracujących także poza granicami kraju. W październiku szkoła będzie świętowała 70-lecie istnienia.
— Obchody odbędą się 6 października 2017 i rozpoczniemy je tradycyjną mszą święta. W południe spotkamy się zaś w Centrum Spotkań Europejskich Światowid na uroczystej gali jubileuszowej. Od godziny 15 odbędą się także spotkania rocznikowe absolwentów w salach lekcyjnych w naszej szkole. Myślę, że to będzie prawdziwy wspomnień czar i podróż do przeszłości naszych gości — mówi Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO w Elblągu. — Powstał już komitet organizacyjny składający się m.in. z nauczycieli, którzy monitorują, ile absolwentów pojawi się na zjeździe. Nie wykluczamy także zorganizowania dla nich balu, ale to oczywiście zależy od tego, ilu z nich wyrazi chęć uczestniczenia w tej zabawie. Powstała nawet specjalna strona internetowa jubileuszu, na której można zgłaszać swój udział w gali i w balu. Zapisy już ruszyły i potrwają jeszcze do 31 sierpnia — dodaje dyrektor Kawiecki.

Bo taki jubileusz to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo wydarzeń z minionego okresu, wspomnienia o kolegach i nauczycielach i zaduma nad tym, co było wspólnym doświadczeniem z lat szkolnych.
— Mówi się, że taka jest naturalna kolej rzeczy: roczniki kończą naukę, a po nich następują kolejne. I tak koło życia szkoły się zamyka... A prawda jest taka, że każdy rocznik jest inny, a co za tym idzie - niepowtarzalny. Po każdym pozostaje pewna pustka. Dlatego zapraszamy gorąco do świętowania z nami jubileuszu 70-lecia szkoły. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli uda nam się spotkać tego dnia w jak najszerszym gronie — zaprasza dyrektor Kawiecki.

Wszelkie informacje o obchodach 70-lecia ZSEiO dostępne są na stronie internetowej www.70lat.pl.
asKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB