Nowy punkt widokowy w Suchaczu otwarty. Piękne widoki na Zalew Wiślany [film, zdjęcia]

2017-06-05 14:51:53(ost. akt: 2017-06-05 15:04:09)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Dwie wiaty, miejsce na rozpalenie ogniska, piękny widok na Zalew Wiślany i świeże powietrze. To wszystko czeka na turystów na nowym punkcie widokowym w Suchaczu. W poniedziałek został uroczyście oddany do użytku.
Punkt widokowy powstał na terenie należącym do Nadleśnictwa Elbląg. Ma stać się magnesem, który będzie przyciągał nie tylko mieszkańców, ale przede wszystkim turystów. Na wszystkich czekają tutaj dwie wiaty, miejsce na rozpalenie ogniska i oczywiście piękne widoki.

Pomysł stworzenia takiego punktu wyszedł od sołtysa Suchacza Moniki Jarkiewicz.
— Bardzo się cieszę, że możemy dzielić się tym pięknym widokiem. Dziękuję w imieniu mieszkańców za to, że dzięki Nadleśnictwu Elbląg mamy tak piękne miejsce. Mam nadzieję, że będzie często odwiedzane i wiele osób spędzi tutaj miło czas — powiedziała.

Władze Suchacza podpisały porozumienie z Nadleśnictwem Elbląg, w którym zadeklarowali, że wspólnie będą dbali o punkt widokowy. Ten powstał w pobliżu szkoły, z której wieży również można podziwiać panoramę Zalewu Wiślanego.

— Dwa lata temu z inicjatywy sołectwa Suchacz powstał pomysł odtworzenia punktu widokowego, który funkcjonował przed wojną i miał na celu nie tylko integrację miejscowej społeczności, ale także krzewienie turystyki w okolicach Elbląga — przypomniał Mariusz Potoczny, szef Nadleśnictwa Elbląg. — Elbląskie Towarzystwo Turystyczne, które powstało w 1901 r., objęło kuratelą to miejsce. To było miejsce, z którego organizowano wycieczki na Wysoczyznę Elbląską. Taki sam cel mamy teraz: poznanie naszego regionu, jego historii, edukacja miejscowej ludności, podejścia do przyrody, małej ojczyzny.

Do odwiedzenia Wysoczyzny Elbląskiej zachęcają władze Tolkmicka.
— Wiadomo, że Wysoczyzna Elbląska jest piękna, kiedy można ją podziwiać. Wcześniej brakowało takich miejsc. Mam nadzieję, że będą powstawały kolejne, bo w taki sposób możemy propagować piękno naszej gminy. Mam tak niepowtarzalną przyrodę, że wszędzie powinniśmy się nią chwalić — zauważył burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz.

— Wysoczyzna Elbląska to wyjątkowy twór przyrody, który tak naprawdę jest mało znany społeczeństwu naszego kraju. Punkt widokowy to wyjątkowo piękne miejsce i będzie świetnie służyło rozwoju turystyki na przepięknej, chyba najpiękniejszej na świecie Wysoczyźnie Elbląskiej — wtórował mu przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego Ryszard Zagalski.

O ruch na punkcie widokowym zadbają m.in. przewodnicy elbląskiego PTTK.
— Otwarcie tego punktu widokowego to dla nas wielka radość. To kolejny taki punkt na trasach naszych wędrówek, który będziemy propagowali. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego powstania — mówił prezes PTTK w Elblągu Leszek Marcinkowski.
AKT
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jan #2260754 | 94.254.*.* 6 cze 2017 01:54

  Gdzie to jest? Chciałbym to zobaczyć.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. C. P. F. #2260339 | 159.205.*.* 5 cze 2017 15:41

   Brawo mieszkańcy Suchacza ! Brawo Nadleśnictwo Elbląg !

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz