Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Jeszcze piękniejszy ogród botaniczny przy SP 16

2017-06-12 22:00:47 (ost. akt: 2017-06-12 22:05:51)

Autor zdjęcia: nadesłane/SP 16 w Elblągu

Ogród botaniczny "Zielone zacisze", który znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu, ma służyć nie tylko placówce i uczniom, ale także okolicznym mieszkańcom jako piękna oaza zieleni. Szkoła zdobyła pieniądze na jego rozbudowę.

— Dzięki otrzymanej dotacji w wysokości 1800 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zakupiliśmy dwa stoły i cztery ławy ogrodowe, karmniki, budki lęgowe dla ptaków i kompostownik — informuje Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Sadowej w Elblągu. — Nasi uczniowie mogą teraz uczestniczyć w lekcjach na świeżym powietrzu, aktywnie dbać o środowisko i wypoczywać na łonie natury. Przeprowadziliśmy już szereg różnorodnych zajęć z zakresu dokarmiania ptaków, pielęgnacji roślin i ochrony środowiska.

Szkoła zorganizowała również piknik ze zdrową żywnością.
— Dzieci uczestniczą w ogrodowych pracach porządkowych. Mamy nadzieję, że przy zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i dzieci nasz ogród będzie się rozwijał i służył nie tylko naszej szkole, ale i całemu środowisku lokalnemu jako piękna oaza zieleni — dodają nauczyciele z "szesnastki".

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB