Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Antoni Czyżyk wybrany na wiceprezesa Światowej Federacji Tańca Sportowego

2017-06-13 10:21:02 (ost. akt: 2017-06-13 10:29:55)
Antoni Czyżyk na zdjęciu pierwszy od prawej

Antoni Czyżyk na zdjęciu pierwszy od prawej

Autor zdjęcia: arch. CSE Światowid

Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu został wybrany wiceprezesem The World DanceSport Federation.

W Singapurze odbywa się doroczne zgromadzenie krajów członkowskich Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF).

Na spotkaniu poruszane są m.in. tematy dotyczące przyszłorocznej Olimpiady Młodzieży w Buenos Aires, gdzie jedną z dyscyplin będzie breakdance, zmiany w przepisach tanecznych, a także prezentacja nowej struktury organizacyjnej WDSF. W tym roku delegaci wybierają na kolejną kadencję (2017-2021) prezesa i zarząd WDSF.

Na wiceprezesa ds. rozwoju WDSF został wybrany Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid, prezes Federacji Tańca Sportowego, trener i międzynarodowy sędzia taneczny, organizator turniejów WDSF rangi mistrzowskiej w Polsce (mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy) oraz rankingowych turniejów WDSF - Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup. Po raz pierwszy w 60-letniej historii WDSF polski delegat został wybrany do władz WDSF.

- Będę odpowiedzialny za rozwój WDSF i jego adaptację do nowych okoliczności i możliwości – mówi nowy wiceprezes WDSF ds. rozwoju Antoni Czyżyk. – Mam nadzieję wykorzystać posiadane umiejętności do tworzenia i wdrażania strategii rozwoju World DanceSport Federation w najbliższych latach.

Delegaci docenili tym samym wieloletnie doświadczenie w administracji publicznej i sportowej Antoniego Czyżyka. Warto dodać, że kierowana przez niego Federacja Tańca Sportowego w ostatnich latach z małego stowarzyszenia rozrosła się w silny związek krajowy, ubiegający się o przyznanie praw polskiego związku sportowego. Efektem tego jest także powierzenie FTS funkcji lokalnego koordynatora organizacji zawodów tańca sportowego podczas The World Games 2017, które już w lipcu odbędą się we Wrocławiu.​
Informacja CSE Światowid


Źródło: Dziennik Elbląski