Nie zapłacili grzywny na czas. Teraz trafili za kratki

2017-06-13 14:06:18(ost. akt: 2017-06-13 14:09:44)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Sześć osób poszukiwanych ustalili i zatrzymali elbląscy policjanci podczas wtorkowych działań. Jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany trzema listami gończymi.
Trzy listy gończe wydano za 39-letnim Markiem R. Był poszukiwany do odbycia zasądzonej kary więzienia za trzy przestępstwa, w tym przywłaszczenie i kradzież z włamaniem. Policjanci zatrzymali go w mieszkaniu. Mężczyzna trafił na rok i 4 miesiące do aresztu.

Pozostali zatrzymani to: 29-letni Kamil R., który miał wystawiony list gończy i do odbycia karę 132 dni pozbawienia wolności oraz 25-letni Kamil P. zatrzymany również do odbycia kary.

— Zdarzają się przypadki, gdy mamy osobę poszukiwaną do odbycia kary 4-8 dni pozbawienia wolności — mówi policjant zespołu poszukiwań elbląskiej komendy. — Są to sytuacje, gdzie ktoś miał zaległą, nawet niewielką niezapłaconą grzywnę i po jakimś czasie została ona zamieniona na karę pozbawienia wolności.

Tak było w przypadku dwóch osób, które zostały wczoraj zatrzymane. Jedna z nich ma do odbycia karę 8 dni, a druga 15 dni więzienia właśnie za niezapłaconą grzywnę.