Wtorek, 24 maja 2022. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Atak mierzy w mistrzostwo

2017-06-16 13:19:30 (ost. akt: 2017-06-16 13:23:47)

Autor zdjęcia: Atak Elbląg

W Piastowie koło Elbląga już w najbliższy weekend zostaną rozegrane otwarte mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej osób niepełnosprawnych. Do walki o medale przystąpi czternaście drużyn z całego kraju.

Piastowo (gmina Milejewo) po raz drugi jest gospodarzem mistrzostw Polski w siatkówce plażowej osób niepełnosprawnych, a to za sprawą kompleksu boisk, jaki tu powstał z inicjatywy Integracyjnego Klubu Sportowego Atak Elbląg. Podczas mistrzostw zawodnicy będą rywalizowali w dwóch odmianach siatkówki: na siedząco oraz na stojąco. W rozgrywkach wystartuje rekordowa liczba drużyn. Mecze będą rozgrywane jednocześnie na trzech boiskach.

Spotkania z udziałem siatkarzy na siedząco będą się odbywały na dwóch boiskach. Do walki przystąpi aż dziewięć drużyn: Start Łódź, Start Szczecin, Start Wrocław, Indra Kaźmierz koło Poznania (dwa zespoły), Start Wrocław, IKS Atak Elbląg (dwa zespoły) oraz dwie ekipy kobiece: Atak oraz Start Wrocław.

— W gronie faworytów znajduje się m.in. zespół Indra, który w swoim składzie ma kilku bardzo dobrych, doświadczonych zawodników, którzy występują również w rozgrywkach w hali — mówi Tomasz Woźny, prezes elbląskiego Ataku. — Do walki o mistrzowski tytuł mogą się też włączyć kluby ze Szczecina i Wrocławia. Jeżeli chodzi o naszą drużynę, to w tym roku nastąpiła zmiana pokoleniowa. Postawiliśmy zdecydowanie na młodzież, a ta żeby odnosić sukcesy musi zdobyć cenne doświadczenie. Myślę, że sukcesy przyjdą za rok, dwa lata — dodaje.

W turnieju siatkarzy grających na stojąco kibice zobaczą pięć drużyn, które będą grały w składach trzyosobowych: Atak Elbląg (dwa zespoły), Start Zielona Góra (dwa zespoły) oraz Start Łódź.
— W tej rywalizacji chcemy zdobyć złoty medal i obronić tytuł mistrza Polski — zapowiada dyrektor Ataku Aneta Rękas-Woźna. — Wystawiamy dwa silne zespoły. W pierwszej drużynie zagrają: Adam Stępień, Artur Wąsowicz i Mateusz Pilak, w drugiej wystąpią: Rafał Wójtowicz, Krzysztof Wojtaszek oraz Andrzej Młynarczyk.

Wszystkie spotkania rozgrywane będą do dwóch zwycięskich setów, do 21 punktów. Jeżeli będzie po dwóch setach remis 1:1, to wówczas rozegrany zostanie trzeci set do 15 punktów.
— Na najlepsze drużyny i zawodników czekają medale, puchary i także nagrody rzeczowe — mówi Aneta Rękas-Woźna. — Jeżeli chodzi o poziom sportowy, to jestem pewna, że mistrzostwa będą stały na dobrym poziomie, a kibice zobaczą wiele pasjonujących spotkań. Zapraszamy do kibicowania. Emocji i niespodzianek nie powinno zabraknąć.
Oczywiście nie zabraknie także okazji do integrowania osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. W niedzielę organizatorzy zaplanowali również turniej dla dwuosobowych zespołów.
jk


Program turnieju
Piątek: godz. 10-18 oficjalny trening
Sobota: godz. 9.30 uroczyste otwarcie; godz. 10-18 mecze
Niedziela: godz. 10-15 mecze

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB