Sobota, 23 października 2021. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Medalowe sukcesy elblążan na mistrzostwach Polski służb mundurowych

2017-06-20 21:39:53 (ost. akt: 2017-06-22 12:09:41)
Adrian Durma

Adrian Durma

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Cztery medale, w tym dwa złote i dwa srebrne, wywalczyli elblążanie Adrian Durma i Artur Zieliński podczas mistrzostw Polski służb mundurowych w Nisku.

Tegoroczne mistrzostwa Polski służb mundurowych w kick boxingu odbyły się w miniony weekend w Nisku (woj. podkarpackie). W turnieju wzięło udział 132 mundurowych ze straży pożarnej, wojska, żandarmerii wojskowej, policji, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, służby więziennej i wielu innych.

Wśród uczestników byli także dwaj kickbokserzy EKK Elbląg: Adrian Durma reprezentujący Komendę Miejską PSP w Elblągu oraz Artur Zieliński (Areszt Śledczy w Elblągu).
Obaj spisali się bardzo dobrze, zdobywając medale w formułach pointfighting oraz kicklight.

Strażak Adrian Durma startował w kat. -74kg i pokonał swoich rywali, będąc bezkonkurencyjny w swojej wadze, zdobywając dwa złote medale w obu formulach. Tym samym obronił tytuły mistrza Polski z ubiegłego roku.

Artur Zieliński startował w kat. -94kg w pointfighting i kicklight. W obydwu formułach Artur doszedł do finału jak burza, tocząc świetne walki. W walce o tytuł mistrza musiał uznać wyższość swoich przeciwników zajmując drugie miejsce i zdobywając dwa srebrne medale mistrzostw.
— Mistrzostwa Polski służb mundurowych przyciągają wielu zawodników zróżnych stylów walki, takich jak: karate, kickboxig, taekwondo, boks, muay thai. To podwyższa poziom sportowy imprezy, a walki są bardzo ciekawe ze względu na wszechstronność stylów. Tym bardziej cieszymy się, że zdobyliśmy medale na tym turnieju — mówi Artur Zieliński.

https://m.wm.pl/2016/01/orig/artur-zielinski5-289895.jpg
Artur Zieliński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB