Kąpiel w rzece Elbląg? Jest zakazana i grozi za nią mandat

2017-06-21 13:13:24(ost. akt: 2017-06-21 13:23:14)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Elblągu

W związku z wysokimi temperaturami oraz zbliżającym się okresem wakacyjnym Urząd Miejski w Elblągu przypomina o obowiązującym zakazie kąpieli w rzece Elbląg. — Apelujemy do mieszkańców, aby nie korzystali z akwenu, w którym kąpiel jest niedozwolona i niebezpieczna — czytamy.
Zakaz kąpieli i nurkowania w rzece Elbląg, która znajduje się w granicach portu, obowiązuje na mocy Zarządzenia Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni z 20 lutego 2013 r.
— Niestety, pomimo obowiązujących przepisów nie brakuje chętnych do kąpieli w miejscach niedozwolonych, którzy ryzykują swoje życie i zdrowie. Miejsca najbardziej niebezpieczne to: okolice mostu kolejowego przy ul. Junaków, „ciepła woda” – kanał przy ul. Mazurskiej, okolice drugiego mostu kolejowego w pobliżu portu morskiego i Urzędu Celnego ul. Portowa – Grażyny — informuje Urząd Miejski w Elblągu.

W trosce o bezpieczeństwo elblążan, w tym głównie dzieci i młodzieży, pracownicy Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego i Elbląskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przeprowadzili akcję przeglądu miejsc niebezpiecznych oraz odtworzyli tablice ostrzegawczo – informacyjne „Zakaz kąpieli – miejsce niebezpieczne”.

Latem te miejsca będą również patrolowane przez Straż Miejską i Policję. Za złamanie zakazu kąpieli grozi mandat karny do 250 zł lub kara nagany.

— Apelujemy o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących zakazów. Zachęcamy jednocześnie do korzystania z bezpiecznych i strzeżonych przez ratowników basenów - krytej pływalni przy ul. Robotniczej oraz Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka — czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Elblągu.