Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Ciężarowcy powalczą o puchar prezydenta Elbląga. "Nie zabraknie rekordowych wyników"

2017-06-22 12:13:06 (ost. akt: 2017-06-22 12:19:16)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Pięć drużyn weźmie udział w turnieju o puchar prezydenta Elbląga w podnoszeniu ciężarów, który odbędzie się w najbliższą sobotę (godz. 11) w sali hotelu Atletikon przy ul. Wspólnej. To już osiemnasta edycja tego turnieju.

Do walki o główne trofeum przystąpią ciężarowcy: Nidy Nidzica, Siły Bartoszyce, Zamku Kurzętnik, Żuław Nowy Dwór Gdański oraz organizatora i gospodarza turnieju Meyera Elbląg.

Trener elblążan Grzegorz Rajkowski będzie miał do dyspozycji pięciu zawodników. Spośród nich najbardziej utytułowany jest Julian Falkowski (kat. +105 kg).
— Julian w tym roku m.in. wywalczył brązowy medal podczas młodzieżowych mistrzostw Polski do lat 23 — mówi trener Rajkowski.
Falkowski na MMP w dwuboju osiągnął wynik 347 kg (rwanie 155 kg, podrzut 192 kg) - taki sam jak zdobywca srebrnego medalu Bartosz Łoziński (Zawisza Bydgoszcz).
— O tym, że przegrał walkę o srebro zadecydowała kolejność podejść — mówi trener ciężarowców Meyer Elbląg. — Mimo to, dzięki swojej postawie i waleczności, wywalczył sobie miejsce w kadrze narodowej na mistrzostwa Europy, które w październiku odbędą się w Tiranie (Albania).

Do rywalizacji o puchar prezydenta Elbląga gotowi są również: Jakub Kudryk (56 kg), aktualny srebrny medalista mistrzostw Polski do lat 20, Rafał Kaczyński (62 kg) - czwarty na tych mistrzostwach. W składzie drużyny gospodarzy zobaczyć będzie można mającego już spore doświadczenie Dominika Rajkowskiego (85 kg) oraz Tomasza Talewicza (69 kg).

Poza konkursem wystartują również dwie utalentowane zawodniczki klubu z Elbląga. Karolina Kulik (53 kg) podczas mistrzostw Polski LZS w Siedlcach wywalczyła srebrny medal do lat 15.
— Dzięki dobremu rezultatowi, jaki osiągnęła w dwuboju, czyli 120 kg, jesienią wystartuje w mistrzostwach Europy do lat 15 w Kosowie — dodaje Rajkowski.
W sobotę kibice zobaczą także jej siostrę, Wiktorię Kulik (58 kg).

— Zespoły będą rywalizowały w czteroosobowych składach, a o klasyfikacji końcowej będą decydowały wyniki trzech najlepszych zawodników — wyjaśnia Adam Meyer, prezes elbląskiego klubu. — Jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju pod względem sportowym i organizacyjnym. Chociaż to koniec sezonu, to jestem pewien, że w sobotę nie zabraknie rekordowych wyników. Planujemy, że kolejne turnieje z tego cyklu będą się odbywały wcześniej, w lutym-marcu, kiedy zawodnicy są w pełni sezonu.

To będzie już 18 turniej o puchar prezydenta Elbląga. W dotychczasowej historii imprezy triumfowały: LUKS Meyer Elbląg (pięciokrotnie), Siła Bartoszyce oraz Rol-Car Elbląg (trzykrotnie), Polonia-Olimpia Elbląg (dwukrotnie) oraz Żuławy Nowy Dwór Gdański, Technik Malbork, Heros Srokowo i Lechia Gdańsk.

Sobotni turniej w hali Atletikonu przy ul. Wspólnej rozpocznie się o godz. 11. Wstęp jest bezpłatny.
JK

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB