Na sjestę do Parku Modrzewie

2017-06-26 13:26:12(ost. akt: 2017-06-27 07:37:36)
Park Modrzewie jest ulubionym miejscem odpoczynku elblążan

Park Modrzewie jest ulubionym miejscem odpoczynku elblążan

Autor zdjęcia: arch. UM w Elblągu

Dla najmłodszych animacje, gry planszowe i ruchowe, a dla nieco starszych zajęcia fitness czy joga. To wszystko połączone z wypoczynkiem na hamakach i kocach, wśród pięknych okoliczności przyrody. W sobotę (1 lipca) startuje projekt "Sjesta w Parku Modrzewie".
Sobotnia sjesta w Parku Modrzewie zainauguruje cykl tych imprez, które potrwają przez całe wakacje. Celem projektu jest promocja terenów zielonych i masowego z nich korzystania.

— Nie wszyscy wiedzą, że w parkach można swobodnie wypoczywać na kocach czy leżakach; ciągle pokutuje to przeświadczenie, że trawy deptać nie wolno. Park Modrzewie jest idealnym miejscem do wypoczynku i naładowania akumulatorów po ciężkim tygodniu pracy — mówi radny Robert Turlej (PO). — W zeszłym roku, na próbę, zorganizowaliśmy mini sjestę, by sprawdzić czy projekt podoba się mieszkańcom. Pomysł chwycił, więc zachęcepozytywnym odzewem złożyliśmy do budżetu obywatelskiego wniosek o realizację całego cyklu tej imprezy.

Projekt wygrał w głosowaniu w okręgu nr 1, a miasto na realizację imprezy przeznaczyło 25 tys. zł. Inauguracja "Sjesty w Parku Modrzewie" odbędzie się w najbliższą sobotę (1.07) o godzinie 16.

— Z przyznanych pieniędzy zostały zakupione hamaki, leżaki i koce, które w parku będą już czekały na mieszkańców Elbląga, którzy będą mogli zrelaksować się na świeżym powietrzu. Podczas pierwszej sesji będzie można też samodzielnie zrobić słodycze bez cukru, a dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, w specjalnym punkcie kontrolnym będzie można zbadać sobie poziom cukru we krwi — mówi radny Turlej.

Sjesty w Parku Modrzewie będą się odbywały co dwa tygodnie. W trakcie kolejnych nie zabraknie takich atrakcji jak animacje dla najmłodszych: mydlanych baniek, czy malowania twarzy, zabaw ruchowych i gier planszowych. Dla nieco starszych dostępne zaś będą akcesoria sportowe, a także prowadzone będą zajęcia fitness, jak joga czy stretching. Ostatnią sjestę, 26 sierpnia, zakończy zaś letnie kino pod chmurką.
as

Źródło: Dziennik Elbląski