Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Wyścig smoczych łodzi na rzece Elbląg. Dziennik Elbląski.pl też tam będzie

2017-06-27 07:19:45 (ost. akt: 2017-06-27 07:22:36)
Wyścigi smoczych łodzi

Wyścigi smoczych łodzi

Autor zdjęcia: Anetta Ziółkowska

Już po raz czwarty rzeka Elbląg stanie się areną wodnych zmagań wioślarzy na smoczych łodziach. Wyścigi odbędą się 2 września jako jedna z wielu atrakcji zbliżającego się Elbląskiego Święta Chleba. Swoją drużynę wystawi również Dziennik Elbląski.pl.

— 
Wyścigi smoczych łodzi to amatorska impreza kierowana do wszystkich chętnych osób, zrzeszonych drużynach utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.). Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 19 zawodników: załoga powinna składać się z 16-19 osób dorosłych (minimum 16 wiosłujących) i 1 dobosza — informują organizatorzy imprezy z elbląskiego PTTK.


W Elblągu wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 r. w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji. Z roku na rok impreza przyciąga nowe drużyny. W 2016 r. wystartowało łącznie 16 osad.

Każdy uczestnik, biorący udział w wyścigach otrzyma kamizelkę ratunkową, dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika. Aby wziąć udział w wyścigach należy do 25 sierpnia wysłać kartę zgłoszeniową lub wypełnić bezpośrednio w siedzibie naszego Oddziału PTTK przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Udział w wyścigach jest bezpłatny.

Organizator: Klub Turystyki Kajakowej PTTK Druzno Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej
Współorganizatorzy: MOSiR w Elblągu, Pub „Malwa”


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB