Niedziela, 19 września 2021. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Ruch Kukiz'15 szuka kandydatów na radnych, burmistrzów i prezydentów miast

2017-06-27 11:36:44 (ost. akt: 2017-06-27 13:44:56)
Poseł Andrzej Kobylarz w otoczeniu członków ruchu Kukiz 15

Poseł Andrzej Kobylarz w otoczeniu członków ruchu Kukiz 15

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Samorządy z Kukizem. Pod takim hasłem ruszyła przedwyborcza akcja ruchu Kukiz'15. Każdy chętny społecznik, bez układów politycznych może zostać radnym, burmistrzem, czy prezydentem miasta.

Ruch Kukiz'15 już przygotowuje się do wyborów samorządowych w 2018 roku. Wprawdzie jeszcze nie konstruuje list wyborczych, ale już szuka chętnych do wystartowania przez stronę internetową.

— Każdy ma możliwość wystartowania w wyborach samorządowych na każdym szczeblu. Powstała strona internetowa Samorządy z Kukizem, gdzie do zapisywania się i zaangażowania w projekt zapraszamy wszystkich chętnych, uczciwych i pracowitych społeczników, a także wszystkie podmioty społeczne — mówi poseł Andrzej Kobylarz (Kukiz'15).

Przedstawiciele ruchu Pawła Kukiza podkreślają, że szukają ludzi mających pomysły, innowacyjnych i uczciwych.
— Każdy obywatel, nie będący członkiem żadnej partii, nie będący w żadnych układach towarzyskich, biznesowych, politycznych, ma szansę zrobić coś dla obywateli, dla swojego kraju. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł, a nie mogą się przepchnąć przez partie polityczne i układy, a chcieliby działać na rzecz Polski do tego, by rejestrowali się na naszej stronie. Oddajemy władzę obywatelom, koniec partii politycznych i układów. Politycy są tylko politykami, to nie są specjaliści życia codziennego, to my wiemy, jakie problemy na co dzień nas dotykają i co byśmy chcieli zmienić — mówi Anna Błaszczyk, prezes Gdyńskiego Oddziału Stowarzyszenia Kukiz'15.

Poprzez stronę Samorządy z Kukizem chętni będą mogli czynnie kandydować w przyszłorocznych wyborach samorządowych.
— Będą także mogli pomagać innym kandydującym. Niektórzy boją się startu w wyborach, czy pełnienia niektórych funkcji, ale mogą np. pomóc przy wyborach: zbierać podpisy czy robić grafiki, to wszystko jest potrzebne, jeżeli tylko ludzie wierzą w idee, którym my hołdujemy. Często także młodzi ludzie myślą, że w samorządach zasiadają mędrcy w ramach gmin czy miast, niestety tak nie jest. Dlatego potrzebujemy młodych i otwartych ludzi, którzy będą potrafili sprostać nowym wyzwaniom — dodaje Paweł Jaskółowski, wiceprezes stowarzyszenia Kukiz' 15 w okręgu 34.
Nabory potrwają do 30 września.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB