Muzyczne lato z EOK w swingujących rytmach

2017-07-01 10:00:00(ost. akt: 2017-06-28 14:23:13)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Elektryzujący jazz, rozluźniający swing i melodie z kultowych polskich seriali to wakacyjna propozycja elbląskich Kameralistów.
„Na niebie obłoki, po wsiach pełno bzu”… „A świat w krąg ci roztacza uroki swe i prosi, żeby brać”...  Lipiec i sierpień to wyczekiwany moment odpoczynku. Odpoczywa także telewizja, przypominając doskonale znane seriale sprzed lat… co przecież nas cieszy! Pomimo upływu czasu, z przyjemnością oglądamy „Czterdziestolatka”, „Czterech pancernych i psa” czy „07 zgłoś się”. W zależności od wieku, wspominamy spotkania z sąsiadami przed jedynym telewizorem na osiedlu, słuchamy opowieści dziadków i rodziców o życiu w czasach PRL-u oraz śmiejemy się z absurdalnych dziś sytuacji, które zdarzały się bohaterom. I oczywiście nucimy lub śpiewamy tematy z seriali.

Elbląscy Kameraliści także cenią serialowe tematy – i zapraszają do wysłuchania ich w specjalnie przygotowanej aranżacji i z udziałem trzech wyjątkowych muzyków. Będą to: Krzysztof Herdzin, aranżer, kompozytor i instrumentalista, który w Elblągu wystąpi w podwójnej roli – pianisty i dyrygenta, Piotr Biskupski – jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów, pedagogów, inicjator wielu perkusyjnych spotkań i festiwali. Na kontrabasie zagra Mariusz Bogdanowicz, współpracujący regularnie z wieloma międzynarodowymi składami jazzowymi, w tym na stałe z Włodzimierzem Nahornym. Będzie to prawdziwa muzyczna uczta!

„Seriale, seriale” – 26.08.2017 r, sobota, 19:00, Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

Krzysztof Herdzin – fortepian/dyrygent/aranżacje
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja
Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie melodie z seriali:
„Wojna domowa”
„Polskie drogi”
„Jan Serce” („Uciekaj, moje serce”) 
„Czterdziestolatek” („Czterdzieści lat minęło”) 
„Czterej pancerni i pies”
„07 zgłoś się”
„Lalka” 
„Chłopi”

Bilety w cenie 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy) do nabycia w Biurze Koncertowym,  Ratusz Staromiejski 25. Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49 lub elektronicznie na www.eok.elblag.eu.
Informacja EOK

Źródło: Dziennik Elbląski