Wtorek, 27 września 2022. imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Bitwa na rysunki przed Ratuszem Staromiejskim. Zwycięzcę wskaże publiczność

2017-06-30 12:00:54 (ost. akt: 2017-06-30 12:14:25)
Grafatak 2013

Grafatak 2013

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Kolejni pretendenci do miana zwycięzcy Grafataku stają w szranki podczas drugiej tegorocznej edycji tej popularnej imprezy. Dobra zabawa podczas bitwy na rysunki czeka na wszystkich w najbliższą sobotę (01.07) od godz. 19.

Sobotnia bitwa na rysunki odbędzie się na placu przed Ratuszem Staromiejskim przy ul. Stary Rynek. Początek o godz. 19, a finał około godz. 22. W przypadku deszczowej pogody impreza odbędzie się w klubie Mjazzga przy ul. Kowalskiej.

Zbliża się druga odsłona najbardziej popularnej bitwy elbląskiej, podczas której czerwień czasem leje się gęsto, ale najpoważniejsza rana to co najwyżej niedosyt. Edycja szczególna - czwórka debiutantów, nigdy dotąd nie biorących udziału w naszych turniejach Grafatakowych po stronie artystów. Tym razem na ostro, na miękko, na kolorowo lub monochromatycznie pędzlami i innym elementem graficznym dawać sobie będą po płótnach:
* TT-ka (reprezentująca Studio TT)
* VIX
* POKRZYWA
* VIC MOAN

GRAFATAK to graficzny pojedynek rysowników tworzących w czasie rzeczywistym, "pojedynkujących się" na rysunki na konkretny temat. Najważniejszy jest fakt tworzenia na oczach publiczności, wyjścia ze sztuką poza przyjęte schematy galerii.

Zwycięzcę wyłania zgromadzona publiczność.

W tym roku organizatorzy Grafataku zaplanowali cztery bitwy. Pierwsza odbyła się 3 czerwca, kolejna w najbliższą sobotę, a dwie następne zostały zaplanowane na 26 sierpnia i 30 września.

Pierwsza i ostatnia będą miały miejsce w klubie Mjazzga, a dwie edycje wakacyjne odbędą się w plenerze przed Ratuszem Staromiejskim. W każdej edycji planowo wezmą udział 4 osoby, które w ciągu 3 godzin będą tworzyć prace na wylosowany bezpośrednio przed pojedynkiem temat, spośród trzech, które zostaną im zaproponowane przez organizatorów na tydzień przed imprezą.

Prace mogą być realizowane różnymi technikami plastycznymi z wyłączeniem technik "inwazyjnych", jak na przykład farby w spray'u (zbyt intensywny zapach). Każdy uczestnik ma do dyspozycji płótno o wymiarach 100x70 cm oraz przybory/środki przygotowane po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania
organizatorom.

W całej akcji chodzi o świetną zabawę i taki jest cel nadrzędny. Jak dodają organizatorzy, efektem ubocznym imprezy może jednakowoż okazać się odkrycie nowej twarzy na mapie sztuki świata, która w bliższej lub dalszej przyszłości osiągnie niekwestionowany sukces prestiżowy i finansowy.

Zgłoszenia do Grafataku na następne edycje przyjmowane są od chętnych, którzy potrafią sprawnie posługiwać się wyobraźnią oraz przyborami plastycznymi poprzez mail: mjazzga@mjazzga.pl, wiadomość na profilu FB klubu Mjazzga lub profilu Garafataku (https://www.facebook.com/pg/grafatak).W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, pseudomin (jeśli ma być wykorzystywany), tel. kontaktowy i
datę edycji do której jest zgłoszenie (lub info, że każda data pasuje) oraz w załaczniku kilka plików z przykładowymi pracami.