Patrycja pojedzie na mistrzostwa Europy! 18-latka z Pasłęka wielką nadzieją

2017-07-11 16:02:18(ost. akt: 2017-07-11 16:15:52)
Piotr Borysewicz i Patrycja Adamczyk

Piotr Borysewicz i Patrycja Adamczyk

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Patrycja Adamczyk z Polonii Pasłęk zapewniła sobie już start w mistrzostwach Europy juniorów w siedmioboju lekkoatletycznym. Od wtorku 18-latka przygotowuje się do ME w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.
Ostatnie miesiące były dla 18-letniej Patrycji Adamczyk (Polonia Pasłęk) bardzo udane. Nie tak dawno, bo pod koniec czerwca, z dobrej strony pokazała się na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce do lat 20 w Krakowie. Tutaj w siedmioboju wywalczyła srebrny medal z wynikiem 5515 pkt. i tym samym poprawiła swój rekord życiowy. Na tak dobry wynik pasłęczanki złożyły się uzyskane rezultaty: skok w dal 5,76 m, skok wzwyż 179 cm, rzut oszczepem 43,98 m, pchnięcie kulą 12,07 m oraz bieg na 100 m płotki 15,08 sek, 200 m 25,87 sek. oraz na 800 m 2.26,04.

W stolicy Małopolski lepsza od zawodniczki Polonii Pasłęk okazała się jedynie Adrianna Sekuła (Zawisza Bydgoszcz). Wynikiem 5687 punktów poprawiła rekord Polski.
— Te dwie zawodniczki zdecydowanie brylowały i przewyższały o klasę pozostałe czternaście zawodniczek. Świadczy o tym m.in. to, że zdobywczyni brązowego medalu Barbara Kostrzewska (UKS LA Basket Warszawa) wywalczyła zaledwie 4520 punktów — relacjonuje trener lekkoatletów Polonii Piotr Borysewicz.

Co więcej, Adamczyk wypełniła również minimum na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w Grosseto (Włochy) 20-23 lipca.
— Zdobyłam medal, wypełniłam minimum na mistrzostwa Europy. Jestem zadowolona ze swojego występu w Krakowie — mówi Patrycja. — Od wtorku rozpoczęłam w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale przygotowania do mistrzostw Europy. Jestem optymistycznie nastawiona i liczę na to, że nie tylko poprawię rekord życiowy, ale także znajdę się w gronie ośmiu najlepszych zawodniczek.

Adamczyk od kilku lat należy do wyróżniających się młodych lekkoatletek w Polsce. Za sobą ma już starty w juniorskich mistrzostwach świata w 2015 r. (szóste miejsce) i Europy w 2016 r. (dziesiąte miejsce).
— Polski Związek Lekkiej Atletyki wiąże z nią duże nadzieje na przyszłość — potwierdza trener Borysewicz. — Patrycja w minionym tygodniu reprezentowała Polskę podczas drużynowych mistrzostw Europy w Tallinnie. Była najmłodszą uczestniczką tych zawodów, a biało-czerwone zajęły szóste miejsce. Start w ME juniorów będzie dla niej kolejnym międzynarodowym wyzwaniem. Jeżeli poprawi swoje czasy w biegach oraz rzut oszczepem, to może sprawić miłą niespodziankę. Kilkunastodniowy pobyt w Spale będziemy chcieli wykorzystać na doskonalenie elementów technicznych i szybkości. Jestem pewien, że forma przyjdzie na czas.

Podczas ME w Grosseto w siedmioboju lekkoatletycznym wystartuje blisko 30 zawodniczek z 18 krajów.
— Wśród faworytek wymienia się reprezentantki: Ukrainy, Szwajcarii oraz Austrii. Jestem pewien, że z tych mistrzostw wrócimy w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni — mówi trener lekkoatletów Polonii.

Adamczyk w minioną niedzielę startowała w mistrzostwach Polski do lat 20 w Toruniu. W konkursie skoku wzwyż wywalczyła brązowy medal z wynikiem 171 cm. Zwyciężyła Patrycja Skoczylas (UKS Kalisz) 184 cm przed Aleksandrą Nowakowską (RKS Łódź) - 180 cm.
— Ten medal dedykujemy burmistrzowi Pasłęka Wiesławowi Śnicikowskiemu, który zawsze mocno trzyma kciuki za nas, dopinguje i pomaga jak tylko może — dodaje Borysewicz.
JK

Patrycja Adamczyk od kilku lat należy do wyróżniających się młodych lekkoatletek w kraju. Polski Związek Lekkiej Atletyki wiąże z 18-latką duże nadzieje
Fot. archiwum prywatne

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dominika #2289988 | 5.60.*.* 19 lip 2017 17:39

    Adrianna z Zawiszy Bydgoszcz nazywa się SUŁEK, a nie Sekuła. Warto zapamiętać. Pozdrawiam z Bydgoszczy

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Organizator #2284424 | 94.254.*.* 12 lip 2017 08:12

    Zapraszamy do Fromborka w dn. 6 sierpnia na godz. 18 do udziału we Fromborskim Biegu Copernicusa! Regulamin i zapisy na stronie biegu na Facebooku.

    odpowiedz na ten komentarz