Piątek, 24 września 2021. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Zmarła Krystyna Fac. Tak zapamiętają Ją koleżanki i koledzy z I LO

2017-07-12 09:35:40 (ost. akt: 2017-07-12 09:41:39)

Autor zdjęcia: archiwum I LO

Przez 20 lat uczyła w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Życzliwa, serdeczna, wspaniałomyślna osoba, która z pasją dzieliła się swoją wiedzą, przekonując młodych ludzi, że warto się uczyć, poszerzać swoje horyzonty. Krystyna Fac zmarła w wieku 68 lat.

Z głębokim żalem dyrekcja, nauczyciele, absolwenci i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i Gimnazjum nr 8 w Elblągu przyjęli wiadomość o śmierci mgr Krystyny Fac, nauczycielki w tym Zespole Szkół Ogólnokształcących w latach 1992-2012, wcześniej w Liceum Medycznym w Elblągu, odznaczonej w czasie obchodów Dnia Edukacji Narodowej w 2012 r. Złotym Medalem za długoletnią pracę.

Pani profesor Krystyna Fac zmarła nagle w wieku 68 lat, w dniu 8 lipca 2017 r. Mimo odejścia na emeryturę pozostała czynnym egzaminatorem maturalnym, uczestnikiem uroczystości jubileuszowych i innych wydarzeń świątecznych.

W osobie Zmarłej Koleżanki, Przyjaciółki, Wychowawczyni rzeszy naszych absolwentów, Nauczycielki języka polskiego i wiedzy o kulturze, Pedagoga, wieloletniego pracownika ZSO żegnamy wspaniałego, wrażliwego człowieka, który poświęcił swoje zawodowe życie pracy z młodzieżą. Pani Krystyna pozostanie w naszej pamięci jako osoba życzliwa, serdeczna, wspaniałomyślna, która z pasją dzieliła się swoją wiedzą, przekonując młodych ludzi, że warto się uczyć, poszerzać swoje horyzonty. Była wyjątkowo lubiana przez uczniów, którzy cenili Jej ciekawe lekcje, inspiracje do nauki, zachętę do udziału w konkursach, a przede wszystkim za tolerancję i zrozumienie ich słabości i błędów.

Wielu Jej podopiecznych podejmowało studia humanistyczne, odbywało u Niej praktyki pedagogiczne, kontynuowało naukę w różnych dziedzinach. Jako wychowawca doceniała swoich uczniów, co skutkowało licznymi spotkaniami z absolwentami uczniów. W Zmarłej straciliśmy Przyjaciela naszej placówki.

Cała społeczność szkolna łączy się w głębokim smutku z Rodziną i Najbliższymi Pani Krystyny Fac.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę o godz. 15 w Wałdowie.
Dyrekcja, Grono pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MM #2284808 | 178.235.*.* 12 lip 2017 14:40

    Wspaniała nauczycielka. Cierpliwa, życzliwa. Pokój Jej duszy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz