Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

Kram Start rozpoczął przygotowania do nowego sezonu [zdjęcia, film]

2017-07-12 17:02:15 (ost. akt: 2017-07-12 17:08:37)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg, aktualne brązowe medalistki mistrzostw Polski, rozpoczęły w środę przygotowania do nowego sezonu od treningu w... parku Dolinka.

Potwierdziły się wszystkie nasze wcześniejsze informacje o zmianach kadrowych. Z klubem pożegnały się: Ewa Andrzejewska (Toulon St. Cyr Var Handball - Francja), Magdalena Szopińska (MTS Kwidzyn), Dominika Grobelska (Energa AZS Koszxalin) oraz Paulina Muchocka (rozwiązano z nią kontrakt za porozumieniem stron).

Nowymi zawodniczki są: Katarzyna Kozimur (Selgros Lublin), Barbara Choromańska (Olimpia-Beskid Nowy Sącz), Anna Yaschuk (Pogoń Szczecin), Aleksandra Dorsz (Vistal Gdynia) oraz Daria Szynkaruk i Justyna Świerczek (obie MTS Kwidzyn).

Elbląskie szczypiornistki do 28 stycznia trenować będą na obiektach własnych. Dzień później wyjadą na tygodniowe zgrupowanie kondycyjno-szkoleniowe w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie.
— Według założeń trenera Andrzeja Niewrzawy zajęcia będą się odbywały dwa-trzy razy dziennie. Znając silną rękę trenera, to łatwo zawodniczkom na pewno nie będzie, ale to dobrze. Im więcej wyleją z siebie potu podczas przygotowań do sezonu, tym bardziej będzie to procentowało później w lidze — mówi prezes Startu Stanisław Tomczyński.

Wiadomo już, że klub zgłosił swój akces do rozgrywek europejskich w pucharze EHF. Przygotowując się do ligi Kram Start wystartuje w dwóch turniejach towarzyskich: 18-20 sierpnia w Koszalinie oraz 25-27 sierpnia w Elblągu o puchar prezydenta miasta.