Kradł prąd i rozsyłał sygnał płatnej telewizji

2017-07-13 14:37:32(ost. akt: 2017-07-13 14:39:11)

Autor zdjęcia: arch. KMP w Elblągu

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podejmowali czynności wobec 43-letniego mieszkańca Pasłęka podejrzanego o nielegalne przyłącze i pobieranie energii elektrycznej.
W toku sprawdzenia okazało się, iż mężczyzna posiadał pozalicznikową instalację, ponieważ udostępniał innym osobom sygnał płatnej telewizji. Instalacja elektryczna zasilała te właśnie urządzenia.

- Nie pierwszy raz spotykamy się z tym, iż ktoś kto realizuje jakiś nielegalny proceder korzysta również z nielegalnego przyłącza elektrycznego – mówi policjant operacyjny pionu zwalczania przestępstw gospodarczych. – W tym przypadku instalacja była zakamuflowana w taki sposób, by nie można było jej łatwo odkryć. 43-latek oprócz ruterów zasilał nią również swoją kuchnię, gdyż tam znajdowały się urządzenia, które potrzebowały największej mocy.

Mężczyzna oprócz zarzutów kradzieży energii elektrycznej usłyszy również zarzut nielegalnego udostępniania sygnału i czerpania z tego tytułu korzyści. Mężczyzna, który zajmował się nielegalnym rozsyłaniem płatnych kanałów telewizyjnych swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną, opartych lub polegających na dostępie warunkowym, za co może mu grozić teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. titer #2298675 | 89.231.*.* 31 lip 2017 19:11

    no niestety prad jest u nas bardzo drogi i ludzie uciekaja sie do najrozniejszych rozwiazan zeby sobie pomoc. jak szukacie oszczednosci to polecam wam zmiane dostawcy pradu. ja korzystam z firmy axpo i uwazam ze jest super. rachunki niskie i dobra jakosc obslugi. nie ma wrednych bab jak gdzie indziej.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)