środa, 8 lutego 2023. imieniny: Irminy, Piotra, Sylwii

Zabił nożem, ciało zwinął w dywan i porzucił koło domu. Grozi mu dożywocie

2017-07-14 14:58:48 (ost. akt: 2017-07-14 15:22:25)

Autor zdjęcia: Archiwum

Ta sprawa wstrząsnęła mieszkańcami Rychlik. W Nowy Rok w pobliżu zabudowań mieszkalnych znaleziono zawinięte w dywan ciało 79-letniej kobiety. Do zabójstwa przyznał się lokator starszej pani, 27-letni Adrian D. Po ponad półrocznym śledztwie prokurator skierował w tej sprawie do sądu akt oskarżenia. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Martwą, 79-letnią kobietę odnalazł w Rychlikach przypadkowy przechodzień w noworoczną niedzielę około godz. 16.30. Na pomoc dla niej było za późno. Zadzwonił pod numer alarmowy policji. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn: 27-latka i 31-latka. Jak podejrzewali, mogli mieć związek z tą sprawą. Na miejscu znalezienie zwłok pracował również prokurator, który zarządził sekcję zwłok. Ta wykazała, że 79-letnia kobieta zmarła na skutek ciosów zadanych nożem w okolice serca i płuc.

— Prokurator przesłuchał także zatrzymanych mężczyzn. Jeden z nich został przesłuchany i zwolniony, nie ma w ogóle związku z tą sprawą. Natomiast 27-letniemu Adrianowi D. prokuratura postawiła zarzut zabójstwa — przypomina Jarosław Żelazek, szef Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył dość obszerne wyjaśnienia. Wstępną przyczyną, na którą się powoływał, było nieporozumienie i awantura z e starszą kobietą, która wybuchła już w wieczór sylwestrowy.
— W pewien sposób wyraził żal, niemniej jednak to zdarzenie miało charakter dynamiczny i nie jest nam w stanie do końca wyjaśnić przyczyn swojego postępowania i tego, dlaczego w efekcie końcowym sięgnął po nóż — dodaje prokurator Żelazek.

Starsza kobieta i 27-latek nie byli ze sobą spokrewnieni. Z ustaleń prokuratury wynikało, że mężczyzna mieszkał z 79-latką oraz, że wspólnie prowadzili gospodarstwo domowe. Adrian D. miał nawet pracować dorywczo, a nawet wymienił starszej kobiecie okna w mieszkaniu.

W styczniu br. prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa, a Adrian D. trafił do tymczasowego aresztu. Po ponad półrocznym śledztwie w piątek (14.07) prokurator skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi.
— Mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo, biegły stwierdził, że w chwili popełnienia czynu był poczytalny, Za zabójstwo grozi mu kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności — mówi prokurator Jarosław Żelazek.
as

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. on #2286472 | 78.88.*.* 14 lip 2017 16:24

    ...Adrian, Damian, Sebastian...typowe imiona ze Srzydlatej.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz