Olimpia zaczyna nowy sezon

2017-07-28 06:42:32(ost. akt: 2017-07-28 06:44:25)
Olimpia Elbląg

Olimpia Elbląg

Autor zdjęcia: Aleksandra Szymańska

Po prawie ośmiotygodniowej przerwie, w ten weekend piłkarze drugiej ligi wracają do rozgrywek o ligowe punkty. Na inaugurację w niedzielę o godz. 17 przed własną publicznością Olimpia Elbląg zmierzy się z zespołem Legionovią Legionowo.
Wśród kibiców, a także zawodników i członków kadry szkoleniowej Olimpii Elbląg rośnie napięcie przed niedzielnym spotkaniem z Legionovią Legionowo. Zaplanowany na godz 17 mecz na stadionie przy ul. Agrykola, otworzy nowy sezon 2017/2018. W tym sezonie o awans na zaplecze ekstraklasy na pewno walczyć będą spadkowicze KKS Kluczbork oraz Wisła Puławy i Znicz Pruszków. Aspiracje na awans zgłaszają Radomiak Radom, który baraże o I ligę przegrał z Bytovią Bytów. Zapewne wiele do powiedzenia będzie miał GKS Bełchatów, a także Siarka Tarnobrzeg.

Głośno też mówi się o beniaminku ŁKS Łódź. Z kolei po licznych zmianach kadrowych Olimpia Elbląg w tym roku celuje w środek tabeli. Już na inaugurację rozgrywek Olimpia zmierzy się z Legionovią. Drużyna prowadzona przez Mirosława Jabłońskiego ma już za sobą ostatnie testy formy. Zespół z Mazowsza w meczach kontrolnych pokonał Pelikan Łowicz 4:1, przegrał z beniaminkiem I ligi Rakowem Częstochowa 1:2 i uległ Świtowi Nowy Dwór Maz 0:1. W meczach Pucharu Polski Legionovia pokonała Znicz Pruszków 3:1, ale już w 1/32 finału tych rozgrywek, przegrała z Chojniczanką Chojnice 1:4 i odpadła z rozgrywek. Rywal Olimpii w minionym sezonie z dorobkiem 45 punktów uplasował się na ósmej pozycji w tabeli, tracąc do Olimpii pięć punktów, która rozgrywki zakończyła na piątej lokacie w tabeli. Rywal Olimpii przed sezonem wzmocnił się kilkoma piłkarzami.

— W meczu z Olimpią na pewno w kadrze znajdą się: Konrad Ćmiel (Znicz Pruszków), Dominik Pusek (Ursus Warszawa), Mateusz Zając (Wisła Kraków), Tomasz Wojcinowicz (Arka Gdynia), Grzegorz Mazurek i Krystian Jajko (obaj Piast Żmigród), Filip Kowalczyk (Raków Częstochowa), Lukava Guran (Gruzja). Przystępujemy do ligowych bojów dobrze przygotowani. Naszym celem jest "zamieszać" w tych rozgrywkach i włączyć się do walki o awans. Ta liga jest nie tylko ciekawa, ale i specyficzna. Tutaj każdy może walczyć o awans jak i spaść. My jednak będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. Jeśli chodzi o mecz w Elblągu, nie będzie on łatwym, dla żadnej z drużyn a wynik tego spotkania jest sprawą otwartą — informuje kierownik klubu Bartosz Grzelak.

W sezonie przygotowawczym do pierwszej części sezonu Olimpia pod okiem trenera Adama Borosa przygotowywała się na obiektach własnych. Nie mając zbyt wiele czasu rozegrała cztery spotkania kontrolne. Pokonała III-ligowe zespoły z województwa pomorskiego Wierzycę Pelplin 3:1 oraz Bałtyk Gdynia 2:1. Przegrała z I-ligową Bytovią Bytów 1:2 i grającą w tej lidze zremisowała z Olimpią Grudziądz 1:1. Olimpia także zagrała w Pucharze Polski na szczeblu centralnym z Ruchem Zdzieszowice (III liga) i przy wyniku 3:3 przegrała w rzutach karnych 1:3. W trakcie tych spotkań kontrolnych przetestowanych zostało kilkunastu nowych piłkarzy.

Ostatecznie w klubie przy ul. Agrykola pozostają: Michał Kiełtyka i Mateusz Szmydt (obaj Concordia Elbląg) Tomasz Lewandowski (Pogoń Siedlce), Piotr Kurbiel (Lech Poznań), Filip Kop - Ostrowski ( Selgros Szczecin).

— Przygotowania do sezonu przebiegały zgodnie z planem. Można powiedzieć, że wszystko to co założyliśmy zostało zrealizowane pod względem organizacyjnym i szkoleniowym — informuje trener elblążan Adam Boros. — Myślę, że można być zadowolonym z pracy jaką wykonał zespół. Każde spotkanie będzie najważniejsze i w każdym z nich będziemy walczyć o punkty. Na pewno nie zabraknie nam woli walki jak i ambicji. Jestem przekonany, że dostarczymy kibicom wielu emocji podczas ligowych zmagań.
jk

Źródło: Dziennik Elbląski