Piątek, 1 lipca 2022. imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana

Skrzyżowanie 12 Lutego-Teatralna czynne od piątkowego wieczoru

2017-08-02 13:07:21 (ost. akt: 2017-08-02 13:27:27)

Autor zdjęcia: Magdalena Wójcik

W piątek (4.08), w godzinach wieczornych, przywrócone zostanie do ruchu we wszystkich relacjach skrzyżowanie 12 Lutego – Teatralna - Królewiecka – Nowowiejska. Dotychczasowe utrudnienia na tym odcinku były związane z budową odcinka nowego torowiska.

Budowa nowej trakcji tramwajowej, która połączy prawie kilometrowy odcinek ulic Grota-Roweckiego i 12 Lutego, ruszyła pod koniec kwietnia tego roku. Pierwszy etap prac trwał prawie dwa miesiące i obejmował roboty na odcinku od skrzyżowania z ulicą Traugutta do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą 12 Lutego. W czerwcu prace skierowały się w stronę ulicy 12 Lutego, gdzie zamknięte zostało jedno z największych skrzyżowań w mieście.

Obecnie prace przy budowie trakcji w tym obszarze powoli dobiegają końca, co pozwoli ponownie udrożnić ten odcinek miasta.
— Z uwagi na prowadzone dalsze prace w tym obszarze wyłączony pozostanie dla ruchu jeden pas na przejeździe przez skrzyżowanie z kierunku ul. Płk. Dąbka w ul. 12 Lutego (przejazd jednym pasem na wprost) oraz wewnętrzny pas do skrętu w lewo w ulicę Nowowiejską (przejazd jednym pasem w lewo). Skrócony zostanie także pas do skrętu w lewo z ul. 12 Lutego w ul. Teatralną — informuje Joanna Urbaniak, rzecznik rasowy UM w Elblągu.

Włączona zostanie także sygnalizacja świetlna. Do czasu zakończenia wszystkich prac oraz uruchomienia przejazdu tramwajów w ul. 12 Lutego sygnalizacja świetlna działała będzie na poprzednim programie.

Od soboty (5.08), od godzin porannych, przywrócona zostanie także miejska komunikacja autobusowa. Linie nr 6, 8, 9, 10, 11, 16, 20, 31 i 100 wrócą na swoje stałe trasy.
opr. as


Źródło: Dziennik Elbląski