Święto Chleba w nowym wydaniu

2017-08-04 08:44:17(ost. akt: 2017-08-04 09:04:42)
Jedną z atrakcji Święta Chleba będzie 1 METR, czyli Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski.

Jedną z atrakcji Święta Chleba będzie 1 METR, czyli Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski.

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Jedną z atrakcji tegorocznego Święta Chleba będzie Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski. Nie zabraknie także tradycyjnego jarmarku.
Tegoroczne Święto Chleba zaplanowano w dniach od 1 do 3 września.
— Wydarzenia towarzyszące imprezie opanują zarówno starówkę jak i Wyspę Spichrzów. Szczegółowy program jest jeszcze dopinany na ostatni guzik. Na pewno nie zabraknie m.in. występów zespołów z naszych miast partnerskich — mówi Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji i Kultury UM w Elblągu.

Jedną z największych atrakcji tej imprezy będzie na pewno 1 METR, czyli Międzynarodowy Elbląski Turniej Rycerski.
— W ramach turnieju odbędą się pojedynki w rycerskie. To będzie okazja by zobaczyć walki najlepszych zawodników z całej Polski i zagranicy – dodaje Adam Jocz. — Wyspa Spichrzów zostanie przez nich opanowana na całe dwa dni.

Wśród pozostałych imprez Święta Chleba nie zabraknie także tradycyjnego jarmarku regionalnego, na którym będzie można skosztować specjałów z różnych zakątków kraju. W trakcie tego wydarzenia można spróbować i kupić chleb z najróżniejszych zakątków Polski, a także Litwy. Nie brakuje również miodu, wyrobów cukierniczych, wędlin oraz żywności ekologicznej. Są też stoiska wystawców rękodzieła, kolekcjonerów przedmiotów zabytkowych z całego regionu, a także prezentacje artystyczne i pokazy warsztatowe dawnych rzemiosł.

Miasto przygotowane jest na przyjęcie 250 wystawców podczas jarmarku.
— W tej chwili mamy już ponad 200 zgłoszeń. Listę zamykamy w połowie sierpnia więc jeszcze jest czas dla tych, którzy chcieliby się zgłosić. Liczymy na to, że w tym roku też pobijemy rekord, co do ilości wystawców. A jeśli będziemy widzieli, że zapotrzebowanie jest jeszcze większe, to poszukamy dodatkowych miejsc na stragany. Cieszymy się, że wyremontowana została ul. Studzienna, gdzie takie miejsca też mogłyby się znaleźć — mówi Adam Jocz,

Szczegółowe informacje na temat Święta Chleba 2017 przedstawione zostaną na odrębnym spotkaniu.
as

Źródło: Dziennik Elbląski