Literacki Wielorzesień w Elblągu

2017-08-07 09:08:09(ost. akt: 2017-08-07 09:10:50)
Dominika Lewicka-Klucznik

Dominika Lewicka-Klucznik

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Zapraszamy na literacki weekend 22-24 września 2017, na spotkania, które tradycyjnie odbędą się w wielu przestrzeniach Elbląga.
Piąta edycja Festiwalu Literatury Wielorzecze może mieć coś z jubileuszu. Na pewno jednak po raz kolejny będziemy starali się przede wszystkim pokazać elblążanom i gościom różne nurty literackich inspiracji. W tym roku położymy nacisk na różnego typu warsztaty, akcje promujące czytelnictwo oraz nowoczesne środki dotarcia do odbiorców.

Zapraszamy na literacki weekend 22-24 września 2017, na spotkania, które tradycyjnie odbędą się w wielu przestrzeniach Elbląga. Poza happeningami, koncertami i wystawami na Wielorzeczu będzie można spotkać się z takimi twórcami jak na przykład Tomasz Jastrun, Elżbieta Wojnarowska, czy Julka Szychowiak i Roman Warszewski oraz z wydawcami niezależnymi.

Piąte Wielorzecze to przede wszystkim bogactwo warsztatów od detektywistycznych z Dariuszem Rekoszem, poprzez ćwiczenie autoprezentacji z Niną Dziwniel-Stępką oraz pisanie recenzji w wydarzeń artystycznych z Martą Osowską-Utrysko aż po tworzenie komiksu z Danielem Odiją i Wojciechem Stefańcem oraz literackie z Agnieszką Kosińską i Tadeuszem Dąbrowskim. Grupowo zaprezentują się poeci związani ze środowiskiem warszawskim pod czujnym okiem Anny Wierzchuckiej, a Alternatywni sięgną po tekst swojego autora - Jacka Żukowskiego i oczywiście zaskoczą.

Muzycznie wielorzeczyć będą Justyna Sieniuć, Janusz Pierzak z Mirellą Hinc i Tomasz Steńczyk, a plastycznie Sebastian Bauman.

Piąta edycja Festiwalu to będzie ważne wydarzenie kulturalne w kalendarzu elblążan i miłośników literatury z całej Polski. To również rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i tradycyjny Turniej Jednego Wiersza. Szczegółowy program oraz zapisy na warsztaty udostępnimy już wkrótce.
Dominika Lewicka-Klucznik

Źródło: Dziennik Elbląski