środa, 30 listopada 2022. imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka

Lato w formie. Sprawdź atrakcje na weekend

2017-08-10 17:00:18 (ost. akt: 2017-08-10 15:21:40)
Gracjan Kalandyk

Gracjan Kalandyk

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Festyn lotniczy, foodtrucki i koncerty, tak zapowiada się weekend z "Latem w formie"

W sobotę na ulicy Lotniczej na lotnisku Aeroklubu Elbląskiego o godz. 11 rozpocznie się piknik rodzinny. Będą pokazy akrobacji samolotowych i prezentacja maszyn używanych przez aeroklub. Festyn potrwa do godz.18.

W sobotę i niedzielę wzdłuż placu przed katedrą ponownie zagoszczą foodtrucki. Festiwal kulinarny rozpocznie się o godz. 12 i potrwa w sobotę do 21. W niedziele foodtrucki zapraszają od 10 do 20.

— W ramach Przystanku Starówka proponujemy tym razem artystyczny performance „Forma przestrzenna-rzeźba ze śmieci”. Spotkanie dla dzieci i dorosłych przygotowało Stowarzyszenie Wyjście. Zapraszamy na plac przed Ratuszem Staromiejskim — informuje Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga.

Dla wszystkich pragnących znaleźć wytchnienie od miejskiego zgiełku przygotowano Festiwal Odpoczynku w Parku Modrzewie. Na sjeście dorośli będą mogli odpocząć i zrelaksować się w cieniu drzew, a dzieci wziąć udział w grach i zabawach przygotowanych przez instruktorów.

— Wszystkich zainteresowanych współczesną grafiką zapraszamy na kolejne spotkanie ze Szkicologią. Tym razem w Centrum Sztuki Galeria EL będziemy zajmowali się… komiksem. Na wspólne rysowanie połączone z nauką zapraszamy od 10.00 do 13.00 — informuje Joanna Urbaniak.

Na sobotnim koncercie o 20.00 wystąpi grupa Planogram.
W niedziele oprócz foodtrucków odbędą się dwa koncerty. Od 18.00 będzie można wyciszyć się na koncercie Mis Tybetańskich przygotowanych przez Stowarzyszenie Babska Wyspa. Na niedzielnym koncercie wystąpi Gracjan Kalandyk, elblążanin znany z programów The Voice Of Poland i XFactor
red.

Źródło: Dziennik Elbląski