Weekend już za chwilę. Podpowiadamy, jak można go spędzić

2017-08-17 17:42:29(ost. akt: 2017-08-17 18:02:06)
W sobotę na placu katedralnym wystąpi Piotr Bukartyk

W sobotę na placu katedralnym wystąpi Piotr Bukartyk

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Wielkimi krokami zbliża się weekend. Jak spędzić wolny czas? Gdzie warto się wybrać? Co będzie się działo? Oto nasz przewodnik po imprezach, które odbędą się w ten weekend.
W sobotnie przedpołudnie w Elblągu można wybrać się na kolejny Spacer z przewodnikiem. Tym razem jego uczestnicy rozpoczną wędrówkę na przystanku przy Browarze w Elblągu o godz. 10 (więcej tutaj).

W sobotę Chrześcijańska Misja Społeczna Teen Challenge zaprasza do elbląskiej Bażantarni. Tutaj o godz. 11 rozpocznie się piknik rodzinny z wieloma różnymi atrakcjami (więcej tutaj).

Jest także coś dla miłośników kina. Na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El w sobotę odbędzie się projekcja filmu "Joy". Początek o godz. 21. 15 (więcej tutaj).

W niedzielę wiele ciekawego będzie się działo w Pasłęku na placu św. Wojciecha, gdzie odbędzie się VI Jarmark św. Bartłomieja z licznymi atrakcjami, m.in. kiermaszem handlowym, przemarszem historycznym i biciem rekordu opasania murów miejskich. Początek o godz. 9 (więcej tutaj).

W sobotę i niedzielę wieczorem zaplanowane są kolejne koncerty w ramach akcji "Lato w formie". W sobotę na scenie ustawionej na placu przy katedrze św. Mikołaja na Starym Mieście wystąpi Piotr Bukartyk z zespołem, a w niedzielę zespół Open blues (więcej o Lecie w formie tutaj).

W niedzielę atrakcje dla miłośników sportów wodnych będą czekały na rzece Elbląg. Tego dnia odbędą się tutaj pływackie zawody Enduroman oraz organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Festiwal Sportów Wodnych - początek o godz. 11 (więcej tutaj).