Czwartek, 21 października 2021. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Enduro Man po raz piąty. Na początek wyścig pływaków w rzece Elbląg

2017-08-19 10:00:00 (ost. akt: 2017-08-18 15:36:21)

Autor zdjęcia: Sandra Kuczyńska

Po raz piąty w Elblągu odbędą się zawody Enduro Man. Na początek już w tę niedzielę w rzece Elbląg będą rywalizowali pływacy. Później, 3 września zaplanowano biegi w Bażantarni, a tydzień później wyścig kolarski w centrum miasta.

Enduro Man to impreza wymyślona przez pasjonatów triathlonu, czyli połączenia trzech dyscyplin: pływania, biegania i kolarstwa. To będzie już piąta edycja tych zawodów, ale po raz pierwszy odbędą się nie w ciągu jednego weekendu, jak to było w poprzednich latach, a zostały rozłożone w czasie. Wyścig pływacki w rzece Elbląg odbędzie się w tę niedzielę, 3 września zaplanowano rywalizację biegaczy (dystanse 5, 10, 15 i 25 km), a tydzień później kolarzy (20 km).
— Mamy nadzieję, że dzięki rozłożeniu zawodów w czasie weźmie w nich więcej osób — mówi Bogusław Tołwiński ze Stowarzyszenia EL Aktywni, organizatora zawodów.

Wciąż można jeszcze zapisywać się do udziału w biegu i wyścigu kolarskim (więcej na stronie internetowej organizatora www.elaktywni.pl). Dotychczas największym zainteresowaniem cieszy się rywalizacja biegaczy - zapisało się już ponad 60 osób.

Na początek, już w tę niedzielę (20.08), odbędzie się rywalizacja pływaków. Na co dzień w rzece Elbląg obowiązuje zakaz kąpieli, ale ze względu na zawody przestaje obowiązywać. Zawodnicy będą się ścigali na dwóch dystansach: 750 lub 1500 metrów (start o godz. 11). Odbędzie się także wyścig rekreacyjny na 200 metrów (start o godz. 10.10). Ich zmagania będzie można śledzić z Bulwaru Zygmunta Augusta.

— Celem zawodów jest m.in. upowszechnianie pływania jako podstawowej aktywności fizycznej oraz propagowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia — informują organizatorzy Enduro Mana.

To nie koniec wodnych atrakcji tego dnia. Po zawodach odbędzie się drugi tego lata Festiwal Sportów Wodnych.
— Na Bulwarze Zygmunta Augusta na mieszkańców i turystów będzie czekała moc wodnych atrakcji — zachęcają organizatorzy z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. — Festiwal potrwa trzy godziny, a w jego programie znajdą się bezpłatne przejażdżki po rzece Elbląg motorówką, na bananie, na kole, a także "wersalce". Wystarczy w niedzielę zjawić się na Bulwarze Zygmunta Augusta, by miło i sympatycznie spędzić czas — dodają.

Pierwszy tego lata Festiwal Sportów Wodnych odbył się 25 czerwca podczas Dni Elbląga. Wówczas z atrakcji wodnych skorzystało prawie 200 elblążan. Największym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki łodzią motorową. Nie zabrakło również śmiałków, którzy po rzece Elbląg pływali na bananie i wersalce. Także i tym razem, oprócz możliwości korzystania z atrakcji, organizatorzy przygotowali pokaz jazdy na nartach wodnych.
AKT

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB