Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Już kupisz bilet na Baltic Cup

2017-08-21 14:42:31 (ost. akt: 2017-08-21 14:45:37)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Ruszyła sprzedaż biletów na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup który odbędzie się w październiku w Elblągu.

W Międzynarodowym Festiwalu Tańca BALTIC CUP uczestniczą tancerze w różnym wieku i na różnym etapie swojej kariery – zobaczyć można zarówno zmagania młodych adeptów tańca, dla których udział w turnieju tej rangi jest dużym wyzwaniem, jak i tych bardziej doświadczonych i najlepszych na świecie.

— To właśnie stanowi o wyjątkowości naszego Festiwalu – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, wicedyrektor CSE „Światowid”, który od 18 lat organizuje BALTIC CUP. — Widzowie mogą oglądać zarówno najmłodszych tancerzy, jak i tych starszych, tańczących na światowym poziomie, zarówno w tańcach latynoamerykańskich, jak i standardowych.

To już 18 edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca BALTIC CUP. Jak co roku do Elbląga przyjadą pary taneczne stanowiące europejską czołówkę, ponieważ tutaj odbywają się dwa prestiżowe rankingowe turnieje: WDSF World Open Standard i Latin, w których startują najlepsze pary taneczne z kilkunastu krajów europejskich. Tancerzy ocenia uznane w świecie tanecznym międzynarodowe jury.

— Taniec to nie tylko ciało, kroki i układy, to przede wszystkim głowa – wyjaśnia Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” oraz trener i sędzia taneczny. — Podczas godzin ćwiczeń tancerze uczą się rozumieć taniec i partnera, panować nad sobą w stresowych sytuacjach, a żeby pokazać to, czego się nauczyli, mają tylko kilka minut. Czy przekonają do siebie sędziów i publiczność? Na pewno będą mieli do tego okazję podczas naszego Festiwalu.

Emocje w tańcu towarzyszą zarówno tancerzom, którzy walczą o najwyższą stawkę, jak i publiczności, która wspólnie z nimi je przeżywa.

— Goście, którzy przyjeżdżają do Elbląga na nasze zaproszenie zawsze chwalą elbląską publiczność – dodaje Antoni Czyżyk. — Podkreślają, że nie tylko poziom umiejętności zawodników, ale także wyczucie widzów jest u nas na wysokim poziomie.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ pierwszego dnia w ramach Festiwalu odbędą się Mistrzostwa Europy Północnej (WDSF North European Championship), w których udział mogą brać tancerze z Finlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Danii, Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii
i Polski.

— Turniej odbywa się co roku w innym kraju, w tym my jesteśmy jego organizatorem – wyjaśnia Magdalena Czarnocka-Kaptur. — Warto dodać, że w kolejnych dniach Festiwalu rozegrane też zostaną otwarte mistrzostwa Polski – 23. Polish Open Championships, w których udział mogą wziąć także pary spoza naszego kraju.

Festiwal spośród innych wyróżnia jego oprawa – muzyka podczas gali finałowej jest grana na żywo przez Orkiestrę Filharmonii z Grodna z towarzyszeniem wokalistów, a w pokazach prezentują się gwiazdy światowego formatu.

— Dla widzów, którzy zakupią bilety na trybuny w naszej kasie przygotowaliśmy specjalną promocję – dodają organizatorzy. — Do 8 października włącznie lub wyczerpania ilości promocyjnych, a te przygotowaliśmy w liczbie 500 sztuk, bilety kosztują 25 złotych od osoby. Promocja dotyczy tylko biletów kupowanych w kasie na miejscu.
Informacja CSE Światowid

Źródło: Dziennik Elbląski