Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Weekend nadchodzi... Podpowiadamy, jak go spędzić

2017-08-24 20:21:20 (ost. akt: 2017-08-24 20:29:29)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Wielkimi krokami zbliża się weekend. Jak spędzić wolny czas? Gdzie warto się wybrać? Co będzie się działo? Oto nasz przewodnik po imprezach, które odbędą się w ten weekend.

Na początek przypominamy, że elbląscy harcerze zorganizowali zbiórkę rzeczy dla osób poszkodowanych w wyniku nawałnicy w Borach Tucholskich. Dary można przynosić w piątek i sobotę do ośrodka Bryza przy ul. Portowej 2 (więcej tutaj).

Do niedzieli w Pasłęku potrwają 21. Ogólnopolskie Zawody Balonowe im. Bogusława Stankiewicza. W zawodach bierze udział 14 załóg z całej Polski (więcej tutaj).

W piątek Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo zaprasza na Zawadę na festyn z okazji 40-lecia spółdzielni. Festyn odbędzie się w godz. 16-21 na boisku przy ul. Kasprzaka. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych (więcej tutaj).

Przede wszystkim przed nami ostatni wakacyjny weekend z „Latem w formie”. W programie mnóstwo atrakcji od sobotniego przedpołudnia do niedzielnego wieczora. Dokładny program znajdziesz tutaj.

Grafatak, bezkrwawa bitwa na pędzle, kredki i wyobraźnię - jeśli pogoda pozwoli - tym razem odbędzie się w plenerze, przed Ratuszem Staromiejskim na starówce w sobotę. Początek o godz. 18, finał około godz. 21.30 (więcej tutaj).

W sobotę, o godz. 16, w Parku Modrzewie rozpocznie się ostatnia tego lata sesja. Tym razem oprócz strefy relaksu i zajęć animacyjnych przeprowadzone zostaną warsztaty kulinarne z naturalnej żywności. Wydarzenie zakończy projekcja filmu „Osobliwy Dom Pani Peregrine”, która rozpocznie się po zachodzie słońca (więcej tutaj).

W sobotę, w sali koncertowej szkoły muzycznej przy ul. Traugutta, odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pt. "Seriale, seriale...". Elektryzujący jazz, rozluźniający swing i melodie z kultowych polskich seriali to wakacyjna propozycja elbląskich Kameralistów (więcej tutaj).