Motocykliści z wielkimi sercami. Ty też możesz do nich dołączyć

2017-08-28 09:17:41(ost. akt: 2017-08-28 09:34:33)
Motoserce Elbląg

Motoserce Elbląg

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Podczas tegorocznego Święta Chleba w Elblągu odbędzie się kolejna edycja Motoserca.
Motoserce jest akcją wynikającą z potrzeby serca i chęci działania. Zwraca ona uwagę na brak tego cennego daru w polskich szpitalach, oraz pragnie propagować ideę krwiodawstwa. Dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całej Polski jesteśmy w stanie wspierać zasoby szpitali.

Podczas tegorocznego Święta Chleba w Elblągu odbędzie się kolejna edycja Motoserca. Krwiobus ustawiony zostanie na elbląskiej starówce na parkingu przy pubie Tortuga 2 września (sobota).

Krew będzie można oddawać od godziny 9.00 do około 14.00. W tym roku, jak i w poprzednich latach Moto Team Elbląg wraz z Klubem Motocyklowym Road To North gorąco zachęca do donacji.

— W 2016 zebraliśmy 24 litry ratującej życie krwi. Na 2 września przygotowaliśmy małą niespodziankę, która umili ten dzień wszystkim obecnym, Gorąco zapraszamy. Pamiętajcie. Krew Darem Życia — informują organizatorzy.

Kto może oddać krew? Każdy, kto – jest w wieku od 18 do 65 lat: - waży powyżej 50 kg – posługuje się językiem polskim, - przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem PESEL: - odpowiada wymaganiom zdrowotnym pozwalającym na ustalenie na podstawie badań lekarskich i badań laboratoryjnych, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy w szczególności na skutek występowania przeciwwskazań stałych lub czasowych do pobrania krwi, - temperatura ciała, która mierzona jest pod pachą nie powinna przekraczać 37st. C: - przeszła pozytywne badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi, obejmujące wywiad medyczny oraz skrócone badanie przedmiotowe.

— Wystarczy przyjść, wypełnić wniosek i wejść do autobusu – jest tam lekarz, który nas zbada oraz pielęgniarki, które zaopiekują się wami — zachęcają motocykliści.
red.Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kika #2315852 | 109.241.*.* 28 sie 2017 22:10

    Dlaczego do 14? Ludzie chcący oddać krew też pracują:(

    odpowiedz na ten komentarz