Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Będzie 120 nowych miejsc pracy w Elblągu

2017-08-29 09:51:15 (ost. akt: 2017-08-29 10:16:20)
Meble Wójcik

Meble Wójcik

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Aż 120 nowych miejsc pracy przybędzie w Elblągu, dzięki inwestycji planowanej przez firmę Meble Wójcik.

Meble Wójcik sp. z o.o. planuje zainwestować 50 milionów zł w budowę hali produkcyjno-magazynowej oraz hali magazynowo-logistycznej. Inwestycja obejmie również wyposażenie hal w zautomatyzowane i innowacyjne linie do produkcji mebli oraz do obsługi magazynu. Firma zamierza również rozbudować istniejący system informatyczny, dostosowując możliwości produkcji mebli do indywidualnych potrzeb klientów. Projekt będzie realizowany w Elblągu na nieruchomościach o powierzchni 5,3718 ha.

Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. wydał już firmie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.

Meble Wójcik sp. z o.o. działa na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2006 r., a podpisane zezwolenie jest ósmą decyzją o realizacji inwestycji w granicach strefy. Firma jest największym pracodawcą w Elblągu.

Pierwszy zakład produkcyjny został założony przez stolarza Leszka Wójcika w 1986 r. Od tego czasu firma pozostaje w rękach rodziny Wójcik, a w jej skład wchodzą elbląskie fabryki, które specjalizują się w produkcji mebli skrzyniowych do samodzielnego montażu. Meble produkowane w Elblągu trafiają do państw takich jak: Polska, Niemcy, Austria, Wielka Brytania, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Białoruś, Ukraina oraz wielu innych.

Z początkiem sierpnia nastąpiła konsolidacja trzech spółek: Wójcik Fabryka Mebli, Fabryka Mebli Stolpłyt oraz Żuławska Fabryka Mebli. Prawa i obowiązki pozostałych podmiotów przejęła Wójcik Fabryka Mebli, która zmieniła nazwę na Meble Wójcik sp. z o.o.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Qwerty #2316976 | 37.47.*.* 30 sie 2017 14:59

    Szkoda że dotychczasowi pracownicy patrzą na gdzie jest uciekać bo wypłaty odszkodowania lecą w dół i nigdy nie wiadomo jaka będzie następna

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Panie tego #2316270 | 91.196.*.* 29 sie 2017 14:45

    120 osób?? No to teraz będzie gigant - na miarę VW w Antoninku k/Poznania lub co najmniej AMAZONA - na pewno zabraknie rąk do pracy i będą zwozić pracowników spod Starogardu, Malborka, Braniewa, Ornety, Godkowa, Susza, Sztumu, Stegny, NDG i pomniejszych miejscowości?? Toż to szok Panie tego. Poprostu. Yhyyy.Mówię tego

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz