Wtorek, 9 sierpnia 2022. imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Harcerze dziękują za okazane serce podczas zbiórki darów

2017-08-30 11:33:08 (ost. akt: 2017-08-30 11:37:34)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

— Zebraliśmy wiele darów, w tym materace, pościel, artykuły spożywcze i chemiczne, pluszaki, artykuły dla dzieci i wiele innych — piszą harcerze w liście i dziękują mieszkańcom za okazane serce podczas zbiórki darów dla ofiar nawałnicy na Pomorzu.

Stosując jedną z myśli Roberta Baden-Powella (założyciela skautingu) „Teraz możecie uczynić to co jest głównym obowiązkiem skauta, mianowicie pomóc tym, co się znajdują w potrzebie, wszelkim sposobem jaki jest w waszej mocy”, w dniach 25 i 26 sierpnia 2017 roku elbląscy harcerze zorganizowali zbiórkę darów dla poszkodowanych przez nawałnice, która przeszła w nocy z 11/12 sierpnia 2017 r. W ciągu dwóch dni udało się zebrać wiele rzeczy i materiałów, o które prosiliśmy w naszym apelu.

Druhny i druhowie pełnili służbę w Hufcu Elbląg, gdzie mieszkańcy przynosili i przywozili potrzebne rzeczy. Jeśli było trzeba również sami organizowali transport i odbierali dary, bo nie każdy mógł sam je dostarczyć.

Mieszkańcy okazali wielkie serce. Zebraliśmy wiele darów, w tym materace, pościel, artykuły spożywcze i chemiczne, pluszaki, artykuły dla dzieci i wiele innych. Na pewno ułatwią życie poszkodowanych przez nawałnice. Każda rzecz się liczy i jest cenna, ponieważ została ofiarowana z dobroci serca.

Drodzy Mieszkańcy bardzo dziękujemy za okazane serce i przekazane dary. Dziękujemy, że odpowiedzieliście licznie na nasz apel.

Dziękujemy druhom i druhnom z 28 Elbląskiej Żeńskiej Drużynie Starszoharcerskiej „Sztil”, 9 Elbląskiej Męskiej Drużynie Harcerskiej „Impeesa”, 5 Elbląskiej Męskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Visele” oraz Bractwu „Ignis” za ich służbę.

Dziękujemy również elbląskim mediom, które włączyły się w promowanie akcji i były z nami przez cały czas jej trwania.

Czuwaj
Alicja Wyszyńska

Źródło: Dziennik Elbląski