Niedziela, 26 września 2021. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Masowo kradli rowery z klatek schodowych. Zatrzymała ich policja

2017-08-30 11:58:22 (ost. akt: 2017-08-30 12:01:39)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży rowerów, którzy działali na terenie Elbląga. Odzyskano także kilkanaście jednośladów.

Wszystkie zdarzenia miały miejsce na terenie Elbląga. Jak wiadomo wakacje to sezon typowo rowerowy, więc w tym czasie sporo osób przesiada się właśnie na ten tym pojazdu i nim przemierza miasto i nie tylko.

Częstym miejscem przechowywania rowerów jest klatka schodowa a zwykle jedynym zabezpieczeniem jest… znajdujący się przy drzwiach domofon. To zachęca to złodziei do pozyskiwania w ten sposób rowerów. Trafiają one później do nowych właścicieli lub do lombardów.

Dzięki pracy policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymano 3 mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat, którzy „trudnili” się tego typu kradzieżami. Funkcjonariusze odzyskali kilkanaście rowerów pochodzących z kradzieży. Często sprawcy zabierali również rowery, które były przypięte linką zabezpieczającą.

- Tu nasza prośba do właścicieli rowerów, aby nie używali najtańszych zabezpieczeń, które można łatwo przeciąć – mówi jeden z policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu. – Zdarzało się, że rower o wartości kilku tysięcy złotych był zabezpieczany kłódką o wartości kilkunastu złotych a w konsekwencji na miejscu przestępstwa zostawała tylko przecięta kłódka.
Informacja KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB