Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Nagroda burmistrza dla Patrycji Adamczyk. To była wyjątkowa inauguracja roku szkolnego [zdjęcia]

2017-09-08 09:25:03 (ost. akt: 2017-09-08 09:34:39)
Patrycja Adamczyk i burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski

Patrycja Adamczyk i burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Patrycja Adamczyk, utalentowana lekkoatletka Polonii Pasłęk, otrzymała nagrodę finansową burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego za tegoroczne sukcesy sportowe. Nagroda została wręczona podczas inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół w Pasłęku, gdzie uczy się Patrycja.

W skład Zespołu Szkół w Pasłęku wchodzi m.in. Liceum Ogólnokształcącym, którego uczennicą jest Patrycja Adamczyk. Utalentowana lekkoatletka pasłęckiej Polonii podczas inauguracji roku szkolnego odebrała nagrodę burmistrza Wiesława Śniecikowskiego za dotychczasowe sukcesy sportowe.
— Patrycja osiąga bardzo wysokie wyniki w sporcie. W imieniu wszystkich mieszkańców dziękujemy za dobro, które jest twoim udziałem — mówił burmistrz Pasłęka.

Patrycja w tym roku zajęła m.in. drugie miejsce na mistrzostwach Polski w siedmioboju, trzecie miejsce na halowych MP w pięcioboju i na MP do lat 20 w skoku wzwyż. Wypełniła także minimum na mistrzostwa Europy juniorów - jednak ostatecznie z powodu kontuzji nie wystartowała.
— Jestem bardzo zaskoczona nagrodą burmistrza Pasłęka — powiedziała nam zdolna lekkoatletka. — To był dobry dla mnie sezon, chociaż mógł być lepszy. Przytrafiły się kontuzje. Przez jedną z nich nie mogłam wystąpić na mistrzostwach Europy. Sądziłam, że zakończę ten sezon z jeszcze lepszymi wynikami.

Obecnie Patrycja ma przerwę w treningach.
— Od października wracam do ostrej pracy. Przede mną także matura. Jeszcze nie wiem, co będę robiła po skończeniu szkoły. Myślę o studiowaniu w Trójmieście, dokładnie na Politechnice Gdańskiej — mówi. — A jeżeli chodzi o wyniki sportowe, to mam nadzieję, że przyszły sezon będzie lepszy. Główny moim celem będą mistrzostwa świata w Finlandii.

Nowy rok szkolny to dla dzieci, młodzieży i także nauczycieli czas reformy polskiego szkolnictwa. Likwidacja gimnazjów, powrót 8-letniej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum i 5-letniego technikum to najważniejsze punkty reformy szkolnictwa wprowadzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
— Wiem, że na pewno poradzimy sobie z wdrażaniem reformy, bo jesteśmy gronem otwartym na zmiany i umiejącym wspólnie pracować na wielu płaszczyznach — mówiła Elżbiety Wasiuk, dyrektor Zespołu Szkół przy ul. Zwycięstwa w Pasłęku, podczas inauguracji nowego roku szkolnego.

W tej szkole naukę rozpoczęło w miniony poniedziałek m.in. 130 uczniów klas pierwszych.
— Po wakacyjnej przerwie rozpoczynacie naukę w nieznanej dla was szkole, pełni obaw i nadziei. Obaw przed tym, co nieznane. Życzę wam, aby szkoła była miejscem, w którym nawiążecie trwałe przyjaźnie, do którego z chęcią będziecie przychodzić i po wielu, wielu latach polecać. Chciałabym abyście mieli świadomość, że my, nauczyciele, jesteśmy tu dla was, aby wspomóc wasz rozwój osobisty, naukowy i zawodowy — mówiła do nich dyrektor Wasiuk.
A wszystkim uczniom radziła. — Powinniście sobie wyznaczyć cele, bo jeżeli nie wiesz, do jakiego portu płyniesz, to żaden wiatr nie jest tobie przychylny — mówiła.

— W tym dniu pamiętamy także o tym polskim, samotnym wrześniu 1939 r. Uczniowie nie poszli wtedy do szkół. Rozpoczęła się II wojna światowa — przypomniał wicewojewoda Sławomir Sadowski. — Z tej szkoły wyszło wielu wybitnych ludzi, polityków, naukowców, prawników. Uczyć trzeba się całe życie. Nie wolno się załamywać, trzeba być konsekwentnym. Dacie radę. Zawsze możecie liczyć na pomoc nauczycieli, koleżanek i kolegów — dodał.
AKT

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olemonka #2323290 | 83.20.*.* 8 wrz 2017 11:45

    rok szkolny zaczal sie w poniedzialek a art dzis.... gratulacje szybkosc!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz