Niedziela, 14 sierpnia 2022. imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Koncert Will Jacobs & Marcos Coll

2017-09-12 08:49:02 (ost. akt: 2017-09-12 08:50:57)
Will Jacobs, Marcos Coll

Will Jacobs, Marcos Coll

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

W środę 13 września amerykański gitarzysta Will Jacobs i hiszpański harmonijkarz Marcos Coll z zespołem zagrają w Mjazzdze.

Will Jacobs znany z niezwykle energetycznych i pełnych gitarowej mocy koncertów jest artystą grającym w klimatach blues/jazz/soul/r&b. Rezyduje ostatnio najczęściej w Berlinie, skąd na szczęście nie ma daleko, by uraczyć polskich fanów dobrego grania swoimi dźwiękami.

Zaprzyjaźniony ze sceną, na której zdobywał doświadczenie praktycznie przez całe swoje życie. Przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 12 lat, kiedy grał w chicagowskich klubach towarzysząc wielu świetnym muzykom "wietrznego miasta". W tym samym czasie udzielał się w nagrodzonej Grammy Awards szkolnej orkiestrze jazzowej.

Szersze zainteresowanie lokalnej i zagranicznej publiczności wzbudził razem ze swoją pierwszą grupą "The Dirty Deal" podczas międzynarodowego Blues Festiwalu w Memphis w 2009 roku, wygrywając kompetycję w kategorii młodych zespołów Chicago Blues Challenge. O sukcesie zadecydowały przede wszystkim dojrzałość improwizacji oraz umiejętności wokalne młodego gitarzysty. Dalej swoje muzyczne umiejętności Will Jacobs rozwijał uczęszczając do Berklee College of Music w Bostonie.

Marcos Coll urodził się w Madrycie, ale dzieciństwo spędził w Santiago de Compostela, w południowo-zachodniej hiszpańskiej części Galicjii. Na harmonijce zaczął grać w wieku 13 lat, a miłością do niej zaraził go utalentowany muzycznie wujek na równi z legendą wśród hiszpańskich harmonijkarzy,mistrzÑaco Goñi. W swojej muzycznej karierze miał okazję grać u boku takich gwiazd jak Mick Taylor (Rolling Stones) czy Buddy Miles (Jimmy Hendrix Band of Gypsys). Uczestniczył nawet w trasie samego Toma Jonesa. Przez lata rozwijał się grając i nagrywając w różnych składach, by w końcu osiąść na stałe w Niemczech, gdzie szybko stał się częścią lokalnej sceny bluesowej.

Will Jacobs i Marcos Coll spotkali się w 2015 w Berlinie na jednym z poniedziałkowych Jam Session. Od początku zaiskrzyło między nimi i sporo wspólnie koncertują w całej Europie. Ich muzyka to tradycyjny, klasyczny blues z Chicago skąd pochodzi Will. Aktualnie pracują nad nowym albumem, który ukaże się jeszcze w 2017 roku.
Informacja Klubu Mjazzga

Źródło: Dziennik Elbląski