Zgodnie z planem. Kram Start wysoko pokonał Ruch [zdjęcia]

2017-09-13 19:20:26(ost. akt: 2017-09-13 22:20:40)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Zgodnie z planem jest pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg bez większych problemów pokonały w środę przed własną publicznością Ruch Chorzów 40:24 (21:15).
Zespoły kobiecej superligi rozegrały w środę (13.09) drugą kolejkę spotkań. Piłkarki ręczne Kram Startu Elbląg w pierwszym występie przed własną publicznością nie zawiodły oczekiwań. Pewnie i wysoko pokonały beniaminka Ruch Chorzów aż 40:24.

Szczypiornistki z Chorzowa dotrzymywały kroku brązowym medalistkom mistrzostw Polski tylko do 17. minuty, kiedy na tablicy wyników po raz siódmy w tym spotkaniu pojawił się remis (10:10). Od tej pory coraz bardziej uwidoczniała się przewaga elblążanek, które na przerwę schodziły prowadząc sześcioma bramkami i raczej rozstrzygając losy tego spotkania. Warto wspomnieć, że pod koniec pierwszej połowy z dobrej strony pokazała się Daria Szynkaruk, kończąc pewnie kontrataki Kram Startu.

W drugiej połowie kibice byli już świadkami pojedynku do jednej bramki. Kram Start w tym czasie stracił tylko dziewięć bramek. W ostatniej minucie Aleksandra Kwiecińska ustaliła wynik spotkania na 40:24.

Teraz przed drużyną z Elbląga sobotni mecz z Pogonią w Szczecinie (godz. 16).