Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Weekend nadchodzi... Podpowiadamy, jak go spędzić

2017-09-14 20:35:07 (ost. akt: 2017-09-14 20:57:34)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Weekend już za chwilę. Jak spędzić wolny czas? Gdzie warto się wybrać? Co będzie się działo? Oto nasz przewodnik po imprezach, które odbędą się w ten weekend.

Nasz przewodnik weekendowych imprez zaczynamy od widowiska w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. To właśnie tutaj w piątek (15.09) zawita Polska Noc Kabaretowa. To ich trzecia wizyta w Elblągu. Tym razem publiczność będą rozbawiały: Kabaret Skeczów Męczących, Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki i Jerzy Kryszak. Są jeszcze dostępne bilety (można je kupić tutaj). A więcej o Polskiej Nocy Kabaretowej w Elblągu przeczytacie tutaj

Dożynki to największe w roku święto rolników, które jest ukoronowaniem ich całorocznej pracy. W tym roku dożynki powiatowe w naszym regionie odbędą się w najbliższą sobotę (16.09) w Zielonce Pasłęckiej. W programie także koncerty, m.in. zespołu Junior (więcej tutaj).

W sobotę każdy będzie miał okazję, żeby odwiedzić na co dzień niedostępne lotnisko wojskowe. Na dzień otwarty zaprasza od rana 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Królewie Malborskim. Główną atrakcją będą dynamiczne pokazy w powietrzu z udziałem samolotów m.in. MIG-29, SU22 (więcej tutaj).

Tego samego dnia Kino Światowid zaprasza miłośników historii i kina dla spacer śladami... starych elbląskich kin. Początek o godz. 15.55 na ul. Kowalskiej (więcej tutaj).

W niedzielę elbląski Światowid zaprasza na koncert Anny Marii Jopek i Kroke. To spotkanie dwóch niezwykłych światów wrażliwości i brzmień (więcej tutaj).

Dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu mamy dwie propozycje. Jedna z nich to rowerowa wycieczka do Marzęcina (więcej tutaj), a druga to zawody Grand Prix Elbląga w biegach przełajowych w Bażantarni. Początek o godz. 11.