Poniedziałek, 5 czerwca 2023. imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Rzeka Wąska wciąż groźna. Strażacy walczą z żywiołem w Rzecznej [zdjęcia]

2017-09-19 13:20:32 (ost. akt: 2017-09-19 16:57:28)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Strażacy walczą w miejscowości Rzeczna z rzeką Wąską, która przelewa się przez brzegi. Trudna sytuacja jest w pobliżu mostu, gdzie woda zalewa okoliczne pola. Zobacz zdjęcia z pracy strażaków.

Na miejscu pracują strażacy, którzy wzmacniają brzeg rzeki workami z piaskiem. Na chwilę sytuacja nie stwarza zagrożenia dla ludzi oraz ich mienia. Woda przelewa się na sąsiadujące z rzeką pole. Do Rzecznej skierowano także na pomoc wojsko.

Zjazd z drogi nr 7 w kierunku Rzecznej jest zamknięty dla ruchu. Policjanci kierują auta objazdami.

Są i dobre wieści. Jak mówi Maciej Romanowski, starosta elbląskim, poziom wody w rzece Wąskiej systematycznie się obniża - o około 10 cm na godzinę. We wtorek wieczorem fala powodziowa jest spodziewana w Węzinie (gm. Elbląg).
— Tam mamy kolejne mosty, ale stan wałów jest lepszy — mówi starosta Romanowski.

W Węzinie rozerwano specjalnie wał po stronie południowej, by woda mogła być wpychana do jeziora Druzno.
— Poziom jeziora na to pozwala — wyjaśnia starosta elbląski. — Przypuszczam, że w powiecie elbląskim stan alarmowy będzie trwał jeszcze dwie doby. Później przystąpimy do szacunków strat. Najprawdopodobniej największe szkody, co widać po tych dużych rozlewiskach, są na terenach rolnych. Będziemy zwracali się do ministra rolnictwa o pomoc — dodał.

Z uwagi na wysoki stan wody w rzece Wąskiej most przy rondzie Itzehoe nad rzeką Wąska został wyłączony z ruchu, tym samym zamknięto ul. Zamkową. Wjazd do miasta możliwy jest jedynie od strony Krosno - Rzeczna.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zbigniew #2333286 | 83.21.*.* 21 wrz 2017 15:45

  A geniusz z Żoliborza przekopie Mierzeję. Może lepiej sypać wały Panie Naczelniku?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. takiego wała! #2331650 | 91.193.*.* 19 wrz 2017 22:50

  powódź nam nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej. Niejaki ryży, ten od zielonej wyspy, wraz z przydupasami razem sypali, owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze biega po wałach i "pali głupa".Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo, mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. walerr #2331306 | 178.36.*.* 19 wrz 2017 14:37

  a jak tam budzet obywatelski ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz