Woda z rzeki Dzierzgoń zalewa gospodarstwo. Na miejscu są strażacy [zdjęcia]

2017-09-21 15:32:16(ost. akt: 2017-09-21 17:15:55)

Autor zdjęcia: OSP w Krzewsku

Woda z rzeki Dzierzgoń zalała jedno z gospodarstw w miejscowości Dzierzgonka (gm. Markusy). Na miejscu pracują strażacy ochotnicy z Krzewska, którzy m.in. rozłożyli rękawy przeciwpowodziowe.
Z pierwszych informacji wynika, że w tym miejscu na pewno nie doszło do przerwania wału.
— W związku z północnym wiatrem odpływ wody z rzeki Dzierzgoń do jeziora Druzno jest powolny. Woda w korycie rzeki stanęła i zaczyna się podnosić. Na wale ułożone są betonowe płyty i woda z rzeki zaczęła pod nie podsiąkać — zapewnia Stanisław Sołowiej ze Starostwa Powiatowego w Elblągu.

Woda zalała jedno z gospodarstw w Dzierzgonce (gm. Markusy), które znajduje się w jednym z najbardziej newralgicznych miejsc Żuław Elbląskich, w okolicach trudno dostępnych, podmokłych użytków rolnych.

Na miejsce, krótko po godzinie 14, został zadysponowany jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku, który m.in. na wale rozłożył rękawy przeciwpowodziowe. Na prośbę Urzędu Gminy w Markusach wysłano także dodatkowe wsparcie służb, którzy pomagają przy napełnianiu worków z piaskiem, by zahamować tę ilość wody, która tam się wylała.

— Uzgodniliśmy wspólnie z Urzędem Gminy Markusy, że zostanie tu ustawiona grobla odgradzająca bieg tej wody. Wejście do domu zostanie zaś podniesione i tym samym zabezpieczone — dodaje Stanisław Sołowiej.
as


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. strażak #2333696 | 79.186.*.* 22 wrz 2017 06:45

    Krzewsk przyjechał i nic nie zrobił, jednostki z Nowego Dolna, Markus i Zwierzna zrobili brudną robotę a oni spijają śmietankę (jak zazwyczaj) .

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz