Czwartek, 18 sierpnia 2022. imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony

MOSiR zaprasza na grand prix w tenisie i badmintonie

2017-09-22 12:51:31 (ost. akt: 2017-09-22 12:52:41)

Autor zdjęcia: arch. MOSiR

W najbliższy weekend Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym oraz badmintonie. Będą to pierwsze zawody w obu dyscyplinach w nowym sezonie.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią tenisiści stołowy, którzy nowy cykl Grand Prix Elbląga zainaugurują w sobotę, 23 września. W X edycji Grand Prix Elbląga w Tenisie Stołowym rozegranych zostanie siedem turniejów klasyfikacyjnych. Do punktacji generalnej zaliczanych jest pięć najlepszych wyników z poszczególnych turniejów (z wyłączeniem Indywidualnych Mistrzostw Elbląga).

W Grand Prix Elbląga Amatorów w Tenisie Stołowym nie mogą występować gracze posiadający aktualne licencje PZTS na sezon 2017 – 2018 (z wyjątkiem weteranów), zgłoszeni do rozgrywek indywidualnych i drużynowych prowadzonych przez wojewódzkie związki tenisa stołowego (WTK, II liga, III liga) i PZTS (Superliga, Ekstraklasa Kobiet, I liga). Mecze rozgrywane będą w Hali Sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki 77a. Zgłoszenia przyjmowane przed zawodami w godz. 9.00 - 9.40. Początek gier zaplanowano na godz. 10:00. Opłata wpisowa wynosi 5 zł od uczestnika.

Natomiast dzień później, w niedzielę 24 września, na boisko wyjdą uczestnicy X edycji Grand Prix Elbląga w Badmintonie. W nowym sezonie rozegranych zostanie siedem turniejów klasyfikacyjnych, z czego do klasyfikacji generalnej GP liczyć się będzie sześć najlepszych wyników. Zwycięzców tegorocznej edycji GP poznamy podczas ostatnich zawodów w sezonie czyli w czasie Indywidualnych Mistrzostw Elbląga, które zaplanowano na 8 kwietnia 2018 roku. Zawody zostaną rozgrane w sali IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Sienkiewicza 4. Zgłoszenia przyjmowane będą w godz. 8.00 - 8.45. Początek gier o godz. 9:00. Opłata wpisowa wynosi 5 zł. od uczestnika w grach pojedynczych oraz 10 zł od pary w grach podwójnych.

Osoby zainteresowane nauką gry w badmintona lub chcący doskonalić swoje umiejętności mogą brać udział w zajęciach, które będą się odbywały w poniedziałki i piątki od godziny 20:00 do 21:30, w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sienkiewicza 4.
MOSIR w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski