Poniedziałek, 28 listopada 2022. imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

Tak się rozpoczął Jazzbląg Festiwal [zdjęcia]

2017-09-22 21:06:37 (ost. akt: 2017-09-22 21:15:25)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Rozpoczęła się szósta edycja Jazzbląg Festiwal. Na początek w piątek wieczorem usłyszeliśmy kwartet Macieja Obary, z którym zagrali Grzegorz Tarwid, Max Mucha i Michał Miśkiewicz. Zobacz zdjęcia.


Jazzbląg Festiwal to okazja do tego, żeby się przekonać, jak brzmi jazz w murach Galerii El. W piątek, pierwszego dnia usłyszeliśmy także kwintet Zbigniewa Namysłowskiego - zdecydowanie legendy polskiej sceny jazzowej - w składzie Jacek Namysłowski, Sławomir Jaskułke, Andrzej Święs i Grzegorz Grzyb. Muzycy zaprezentowali materiał z ostatniej płyty „Polish Jazz - YES!”, która premierę miała w ubiegłym roku.

Sobotę, drugi dzień koncertowy (początek o godz. 19), otworzy występ kwartetu Piotra Barona i Kazimierza Jonkisza z towarzyszeniem Michała Tokaja i Wojciecha Pulcyna.
— Taki skład na pewno rozgrzeje festiwalową publiczność swoją energią — zachęcają organizatorzy. — Na zakończenie niezwykle nostalgiczny koncert projektu Młynarski plays Młynarski z wokalnym wsparciem Gaby Kulki. Znane dobrze wszystkim melodie zmarłego w tym roku Wojciecha Młynarskiego w niecodziennych aranżacjach jego syna.

Po każdym dniu koncertowym jam session w Klubie Krypta, które już stało się tradycją festiwalu i od kilku lat jest ważnym punktem programu.
Bilety i karnety (ograniczona ilość!) dostępne w Centrum Sztuki Galerii EL przy ul. Kuśniewskiej. Na jam session wstęp niebiletowany. Więcej szczegółów można znaleźć także na stronie internetowej www. jazzblag.galeria-el.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xpx #2335045 | 178.36.*.* 23 wrz 2017 20:30

    Liczę na galerie z drugiego dnia

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Olaboga #2334438 | 159.122.*.* 22 wrz 2017 21:33

    Zdjęcia chyba robione kalkulatorem . Komórka teznie bo komorki robiąc lepsze foty od tych gniotów

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz