Piątek, 19 sierpnia 2022. imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Cienie spomiędzy drzew. Autorskie spotkanie w Pasłęku

2017-09-27 17:03:39 (ost. akt: 2017-09-27 14:46:36)

Autor zdjęcia: arch. BP w Pasłęku

W Bibliotece Publicznej w Pasłęku odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem był Jan Jaskota, autor książki „Cienie spomiędzy drzew”.

Młody pisarz, absolwent Zespołu Szkół w Pasłęku, z prawdziwą pasją opowiadał o książce, o inspiracji do jej napisania, o ludziach, dzięki którym pozyskał wiele istotnych informacji, przydatnych podczas pisania.

Mówił także o swoim zamiłowaniu do historii, do bohaterów narodowych oraz o wartościach: patriotyzmie, honorze, umiłowaniu ojczyzny, którymi kierowała się młodzież opisana w „Cieniach…”. Zdradził, że ma w planach wydać jeszcze 2 części, tak, by całość stanowiła trylogię. Barwna i ciekawa opowieść sprawiła, że spotkanie przerodziło się w dyskusję pełną emocji, pytań i wspomnień.

Książka „Cienie spomiędzy drzew” opowiada o młodzieży, której przyszło żyć w trudnych czasach II wojny światowej. Główni bohaterowie, Jędrek i Tadeusz, są młodymi ludźmi wychowanymi w duchu patriotyzmu, których postawę wykreowały służba w oddziałach paramilitarnych, tradycja i tragiczna pamięć i wojny

W bibliotece można kupić książkę Jana M. Jaskota „Cienie spomiędzy drzew”, w kwocie 30 zł.
Informacja Biblioteki Publicznej w Pasłęku


Źródło: Artykuł internauty