Poniedziałek, 6 lutego 2023. imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty

Różaniec do Granic także w diecezji elbląskiej

2017-10-04 18:00:46 (ost. akt: 2017-10-04 16:00:07)

Autor zdjęcia: Grzegorz Wadowski

Różaniec do Granic to ogólnokrajowa akcja podczas której cała Polska w tym samym czasie odmawia różaniec. Wspólna modlitwa w intencji Ojczyzny i świata popłynie także z kościołów diecezji elbląskiej w sobotę (7.10)

Różaniec do granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7.10) na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

— Dokładnie 140 lat temu w Polsce, w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie, dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc — piszą organizatorzy wydarzenia.

Do modlitwy przyłączy się także diecezja elbląska, w której znajdzie się 10 kościołów stacyjnych: katedra św. Mikołaja w Elblągu, a także w kościoły w Kadynach, Tolkmicku, Mikoszewie, Jantarze, Stegnie, Sztutowie, Kątach Rybackich, Krynicy Morskiej i w Piaskach. Program wydarzenia "Różaniec do Granic" w kościołach stacyjnych będzie taki sam. W sobotę (7.10), o godzinie 10:30 rozpocznie się konferencja maryjna, a o godz. 11 msza z homilią. W samo południe odprawione zostanie nabożeństwo eucharystyczne, a o godzinie 14 z kościołów stacyjnych pątnicy wyruszą z pielgrzymką i przez kolejne dwie godziny, w drodze, będą odmawiali różaniec. Zakończenie nastąpi około godziny 16.

Pielgrzymi będą się modlić w czterech intencjach: rodziny, pokoju, nawrócenia grzeszników i za wszystkich cierpiących oraz o umiłowanie modlitwy różańcowej.
as


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Przemysław #2344629 | 94.75.*.* 6 paź 2017 06:33

    "Zdrowaś Maryjo dobrze odmawiane, czyli uważnie, z nabożeństwem i pokorą, jest według świadectwa świętych nieprzyjacielem szatana, którego zmusza do ucieczki, jest młotem, który go miażdży, jest uświęceniem duszy, radością aniołów, śpiewem wybranych, pieśnią Nowego Testamentu, radością Maryi i chwałą Trójcy Przenajświętszej. Zdrowaś Maryjo jest rosą niebieską, która czyni duszę urodzajną; jest czystym i pełnym miłości pocałunkiem, jaki składamy Maryi; jest czerwoną różą, którą Jej ofiarujemy, kosztowną perłą, którą Jej składamy w ofierze; jest czarą ambrozji i boskiego nektaru, który Jej dajemy. Wszystkie te porównania pochodzą z ust świętych."św. Ludwik Grinion de Montfort

    odpowiedz na ten komentarz

  2. eer #2343730 | 77.253.*.* 4 paź 2017 23:18

    Głupota.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)