środa, 6 lipca 2022. imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

Tramwaje pojadą nową trasą

2017-10-05 10:26:27 (ost. akt: 2017-10-05 10:31:05)
tramwaje elbląskie

tramwaje elbląskie

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Pół roku trwały prace przy budowie nowego torowiska od ul. Grota Roweckiego do 12 Lutego. Rozpoczęły się już odbiory robót, a w czwartek (5.10) tramwaje będą cyklicznie wyjeżdżały na nową trasę na tzw. przejazd próbny.

Budowa torowiska na ul. Grota Roweckiego i 12 Lutego kosztowała 10,2 mln zł. Na tę inwestycję Elbląg otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości blisko 9,4 mln zł.

Pierwszy etap prac ruszył w kwietniu br. i trwał ok. 2 miesięcy. Wykonawca robót, firma z Krakowa, przeprowadziła wtedy roboty w ulicy Gen. Grota Roweckiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Traugutta do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą 12 Lutego.

W kolejnych miesiącach prace skierowały się w stronę ul. 12 Lutego. W ciągu ostatnich miesięcy wymusiły one pewne utrudnienia w ruchu, m.in. zamknięto dwa skrzyżowania w mieście. W końcu, 30 września, zgodnie z umową inwestycja dobiegła końca.

Na prawie kilometrowej trasie pojawiły się już przystanki tramwajowej, trwają także prace związane z uruchomieniem sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego, na wysokości wjazdu do Sądu przy Placu Konstytucji.

— Odbiorom i sprawdzeniom podlegać będzie m.in. skrajnia torowiska tramwajowego, sieć trakcyjna, układ zasilania trakcyjnego, sygnalizacja świetlna z koordynacją, sterowanie zwrotnic, infrastruktura przystankowa — mówi Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego UM w Elblągu.

W czwartek (5.10) elblążanie mogą też zobaczyć pierwsze tramwaje, które wykonają na nowym odcinku tzw. jazdę próbną.

— Z uwagi na duży zakres zadania i ilość branż, odbiory i sprawdzenia odbywać się będą w kilku etapach, a na trasę wyjadą tramwaje różnych typów — dodaje Łukasz Mierzejewski.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. BEZ SCIEM proszę #2343991 | 83.9.*.* 5 paź 2017 11:06

    A na razie jak widać na zdjęciu,* tramwaje różnych typów testują torowisko na ul. Pocztowej, po którym i tak codziennie jeżdżą od ponad 120 lat.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz