Wtorek, 17 maja 2022. Imieniny Brunony, Sławomira, Wery

Dzień NATO w Elblągu. Niecodzienna atrakcja na starówce w niedzielę

2017-10-10 13:52:30 (ost. akt: 2017-10-10 14:04:46)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Amerykańskie i brytyjskie pojazdy wojskowe, takie jak: szakale, pantery i strikery, będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę na Starym Mieście w Elblągu. Sześć pojazdów, cztery amerykańskie i dwa brytyjskie, zaprezentuje się przed Bramą Targową w godz. 12-16.

W skład kolumny, która zmierza do Bemowa Piskiego i w niedzielę zatrzyma się w Elblągu, wchodzą żołnierze amerykańscy z 2 Pułku Kawalerii (2nd Cavalary Regiment) oraz żołnierze brytyjscy z Pułku Lekkiego Dragonów (Light Dragoons Regiment).

— Przejazd kolumny pojazdów ma w swym założeniu pokazać siłę NATO i determinację do obrony wschodniej flanki, a także budować dobre relacje z lokalną społecznością i podkreślić kluczową rolę na mapie Sojuszu samego Elbląga, gdzie funkcjonuje Wielonarodowa Dywizja Północ-Wschód — informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W niedzielę na elbląskiej starówce do wszystkich pojazdów będzie można wsiąść, poznać możliwości maszyn (przy pojazdach ustawione będą tablice informacyjne), porozmawiać z żołnierzami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Obok wozów staną również namioty - wojsk amerykańskich i Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód, zaprezentuje się także sekcja strzelców wyborowych z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB