Piątek, 20 maja 2022. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Michał Missan: o strefie kibica, otwarciu siódemki i swojej kandydaturze na prezydenta Elbląga

2017-10-12 12:17:58 (ost. akt: 2017-10-12 13:41:14)
Od lewej Michał Missan, Robert Turlej

Od lewej Michał Missan, Robert Turlej

Autor zdjęcia: Anna Dawid

O strefie kibica podczas mundialu, możliwościach jakie będzie miało nasze miasto po otwarciu nowej S7 oraz o kandydowaniu na prezydenta Elbląga rozmawiano podczas czwartkowej konferencji w Platformie Obywatelskiej.

Podczas czwartkowej (12.10) konferencji Michał Missan poruszył m.in. temat Strategi Rozwoju Elbląga.
— Bezwzględnie powinna do niej zostać wpisana tematyka związana z przebudową drogi S7 w kierunku Gdańska. W październiku 2018 r zostanie ona oddana do użytku, co skróci czas dojazdu z Elbląga do Trójmiasta do około 30 minut. Proponujemy więc nową rzecz: stworzenie małego Trójmiasta Wschód, razem z Malborkiem i gminami położonymi na Mierzei Wiślanej. Elbląg powinien skorzystać z bliskiego położenia aglomeracji trójmiejskiej — mówi Michał Missan.

Zdaniem Michała Missana, radnego PO strategia rozwoju Elbląga straciła już na aktualności.
— Ponieważ nie przewiduje ewentualnych korzyści, jakie miastu da otwarcie po przebudowie drogi S7, i jakie daje mu bliskość Trójmiasta. Można przecież w naszym mieście stworzyć warunki do życia lepsze i tańsze, tak aby ludzie nie przeprowadzali się do Gdańska, jeśli tam znajdą pracę, lecz zostawali w Elblągu. Dojazd do pracy nie będzie już bowiem problemem — mówi Missan.

Doskonałą okazją, którą niebawem powinien "chwycić" Elbląg są zdaniem radnych Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 w Rosji.
— Chcielibyśmy, aby w mieście utworzona została Elbląska Strefa Kibica, z pewnością wiele osób chętnie wspólnie obejrzy występny naszej reprezentacji na mundialu — mówi Robert Turlej, radny PO.

Strefa kibica miałaby być wydarzeniem skorelowanym z Dniami Elbląga i z jubileuszowym, X Elbląskim Biegiem Piekarczyka. Aby było to możliwe, konieczne jest stworzenie oferty turystyczno-kulturalnej Elbląga i jej promowanie wśród kibiców. To, zdaniem radnych, zachęciło by do odwiedzenia naszego miasta kibiców z Rosji.

Kolejnym pomysłem radnych jest stworzenie Elbląskiej Karty Sportowej: czyli wspólnego biletu wstępu na wszystkie sportowe obiekty należące do miasta.
— Te pomysły spinają się w jedną klamrę: podnoszenia atrakcyjności naszego miasta i dlatego powinny zostać wpisane do strategii i realizowane. Przedstawię ja Konwentowi Seniorów. Moim zdaniem potrzebna jest też wspólna debata nad strategią — mówi Michał Missan.

Michał Missan zapytany o to, czy w wyborach samorządowych będzie ubiegał się o fotel prezydenta Elbląga, odpowiedział, że jeśli taką propozycję otrzyma, to ją rozważy.
— W tym temacie sytuacja wyklaruje się jednak najwcześniej na początku przyszłego roku. Jeśli taka propozycja będzie, to ją rozważę — mówi Michał Missan.
daw


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB